פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

מיסוי בינלאומי

מיסוי בינלאומי – מה זה אומר וכיצד מתמודדים?

בשל מיסוי כבד שגובה מדינת ישראל מבעלי עסקים, ובעיקר מאלה אשר מנהלים את העסקים שלהם בארץ – רבים בוחרים לנהל את העסקים דווקא בחו"ל. מלבד זאת, נושאים כמו רילוקיישן או הקמת חברה בחו"ל: מצריכים בדרך כלל ליווי צמוד מעורך דין שעוסק במיסוי בינלאומי. אבל מה זה מיסוי בינלאומי? ומדוע צריך עורך דין? כל המידע, בהמשך.

מי שמנהל גוף בינלאומי או עסק מעבר לים, יודע כי במדינות שונות ישנם אחוזי מיסוי שונים בעוד שכל מי שיש לו עסק או חברה בינלאומית: יצטרך לשלם את האחוז המס המתאים לריבונות שבמקום. המיסוי נגבה ביחס לחוקי המס באותה מדינה, בעוד שהוא לא תקף  ואינו מצריך תשלום מיסים למס ההכנסה הישראלי – במידה והעסקים נעשים מעבר לים.

הצורך בעורך דין שייצג חברות ועסקים בחו"ל הופך להיות ממשי, בעיקר בעת פעילות בינלאומית שמצריכה קבלת סיוע ויעוץ במגוון מישורים. בכך רבים שמנהלים עסקים בחו"ל/ מי שמעסיק עובדים מעבר לים/ מי שעובד או לומד במדינה אחרת/ וכמובן שמי שזקוק לייצוג מול רשויות המס – זקוקים לעורך דין מיסים מקצועי.

ייצוג במקרה של כפל מס

מלבד הייעוץ או הליווי הדרוש בהקמה ותפעול של עסקים בחו"ל, ישנם מקרים בהם תזדקקו לעורך דין מקצועי. זאת בעיקר במקרים של כפל מס – מה שקורה לא מעט. בכך יש לחפש עורך דין מקצועי שמנוסה בתחום, תוך שיש לבחור את איש המקצוע על פי ההנחיות הבאות:

  • שימו לב כי משרד עורכי הדין עוסק בעיקר בתחום המיסים.
  • וודאו כי בין השירותים של המשרד ניתן לקבל שירותי ייצוג וסיוע בנושאים של מיסוי בינלאומי.
  • בחרו עורך דין מנוסה מוכר וכזה שיש לו את הידע והניסיון הדרושים.
  • בדקו מה עלות שעת עבודה של עורך הדין או שכר הטרחה המתבקש. בצעו לאחר מכן השוואת מחירים בין מספר פרקליטים.
  • וודאו כי לעורך הדין יש לא מעט הצלחות בתחום המיסים.

באמצעות תשומת לב לדגשים ובחירת עורך דין שעוסק בענייני מיסים שהוא גם איש מקצוע מיומן – תוכלו לנהל עסקים מעבר לים בצורה קלה יותר ויקרה פחות.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

עורך דין תאונות עבודה

עורך דין תאונות עבודה

תאונות מצערות במקום העבודה עלולות להשפיע על כושר העבודה, להביא לכדי מצב של נכות ולהשפיע במידה רבה על איכות החיים. במקרים שבהם נאלצים להתמודד עם

קרא עוד »