מה העונש על נהיגה תחת השפעת אלכוהול והאם אפשר להמתיק את העונש?

נהיגה תחת השפעת אלכוהול

נהיגה תחת השפעת אלכוהול זו עבירת תנועה חמורה. נהג שנתפס נוהג בגילופין יועבר לבדיקת ינשוף כדי לבדוק את אחוזי האלכוהול שבגופו, על מנת לקבוע האם אכן שתה אלכוהול ונהג בשכרות באופן שאסור על פי חוק וגורם לסיכון חמור. לצאת ללא עונש כלל – זו אפשרות לא מציאותית. הנהג וודאי ייתן את הדין על המעשה וישלם על כך. כמה ישלם? זה תלוי בייצוג ובהתנהלות שלו לאורך תהליך השפיטה וקביעת העונש.

האם כדאי להתחכם?

יש נהגים שמחפשים דרך להתחכם. הם ניגשים למשפט בכוחות עצמם ומקווים כי התחכמות תועיל להם. הם מסרבים לנשוף, או נושפים נשיפה חלקית, טוענים כי הינשוף לא היה מכויל וכן הלאה. יש לזכור כי כל הפעולות הללו שמבצעים אותם בלא הבנה מקצועית בתחום לא עשויים להיות מוצלחות, להיפך, הם עלולים להחמיר את המעשה ולגרום להרשעה בלי בדיקות יסודיות. אז אם נהגתם בשכרות וחברים נותנים לכם עצות לרוב – כדאי לכם לעצור ולשקול היטב האם העצות הללו אכן תוכלנה להועיל לכם. במרבית המקרים התשובה היא שלילית.

אז מה אפשר לעשות?

אבל יש כן דרכים להקל על העונש. וזאת באמצעות פניה אל עורך דין בתחום התעבורה. עורך דין זה מכיר את החוקים לפני ולפנים, והוא יודע מה חומרת המעשה של הנהג. כמו כן הוא מנתח את המקרה בעיניים מקצועיות מתוך ניסיון למצוא פרצות שיוכלו להקל על הנהג את העונש. יש לדעת כי במרבית המקרים העונש המינימלי על נהיגה בשכרות הוא שנתיים שלילת רישיון, ובמקרים מסוימים גם מאסר או קנס כספי. כמובן שבמקרים בהם הנהג יהיה מיוצג בצורה מקצועית יוכל העונש להיות מקל יותר.

פנו אל עורך דין תעבורה!

חשוב לכם לפנות אל עורך דין בתחום התעבורה לפגישת ייעוץ. עליכם לספר על המקרה ועל הזימון למשפט. לתאר את הסיטואציה כדי לקבל את הייעוץ הרלוונטי למקרה שלכם. כמו כן יהיה נכון לקחת את עורך הדין לייצוג משפטי אותו תוכלו למצוא באתר של Traflaw. כאשר אתם מיוצגים על ידי איש מקצוע יש לכם סיכויים לעונש קל יותר.

דיני נזיקין כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תאונת אופניים
אופניים זהו כלי תחבורה לא רק לילדים שנוסעים אתו ביום כיפור אלא שהוא מאוד שימושי ביום ליום ולכן אפשר...
קרא עוד »
מרץ 31, 2022
איזה כישורים ורקע צריך בשביל להעניק שירותי תרגום משפטי?
שירותי תרגום נדרשים בתחומים שונים. בין היתר קיים צורך לבצע תרגומים בתחום המשפטי. כמובן שכאן מדובר על...
קרא עוד »
מאי 03, 2019
עורך דין תעבורה מומלץ – כיצד בוחרים עורך דין בצורה נכונה
אחת העבירות השכיחות ביותר בהן אנחנו עלולים למצוא את עצמנו מואשמים, אלו הן עבירות תעבורה. בין אם מדובר...
קרא עוד »
ספט 02, 2021