פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

עבירות מין בצבא

עבירות מין בצבא

עבירות מין בצבא, בדיוק כמו בכל מסגרת גדולה אחרת, הפכו לנפוצים ומטרידים במיוחד בשנים האחרונות. ניתן לשמוע על יותר ויותר חיילות וחיילים, אשר נפלו קורבן לעבירה מינית. חשוב לדעת כי הפרקליטות הצבאית רואה בחומרה רבה עבירות מין בצבא ובכלל, ולכן העושים הקבועים בחוק הצבאי, זהים לעונשים הקבועים בחוק האזרחי. חשוב להגדיר כי הטרדה מינית יכולה להתקיים בצבא בין חיילים למפקדים או בין חיילים לחיילים. עבירה מינית כוללת כול מצב שבו מתקיימת סחיטה למטרת טובות הנאה, מעשים מגונים, הצעות חוזרות ונשנות בעלות אופי מיני, יחס משפיל או כמובן פרסום של תמונות או סרטונים בעלי אופי מיני.

עבירות מין בצבא – כיצד ניתן להתמודד עם כך?

קודם כל, חשוב לזכור כי על מנת לזכות לקבל את כל הזכויות המגיעות לכם, יש צורך להתייעץ עם עורך דין שי רודה המתמחה במשפט צבאיעורך הדין יוכל לסייע לכם להתמודד עם המצב ולהבין טוב יותר את התמונה המלאה. הדבר נכון הן עבור הקורבנות של עבירות מין והן עבור חיילים או מפקדים, אשר מואשמים בביצוע של עבירות מין. כל אחד זכאי להתייעץ עם עורך דין, על מנת להבין היטב את המצב שבו הוא מצוי וכיצד להתמודד עמו. 

קורבנות של הטרדה מינית, זכאים לקבל סיוע מגורמי הרפואה ומגורמי בריאות הנפש, על מנת להתמודד טוב יותר עם הסיטואציה. כמו כן, הם זכאים לתבוע את האדם שפגע בהם ואף להגיש תביעת נזיקין, על מנת לקבל פיצוי כספי. מומלץ כמובן להיעזר בעו"ד צבאי שמתמחה בתחום, על מנת למצות את ההליכים ולקבל את מלוא הזכויות. כמו כן, חיילים או קצינים המואשמים בעבירת מין, יכולים להיעזר בעו"ד שמתמחה בתחום, על מנת ליהנות מייצוג הולם ומקצועי.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מסירה אישית

מסירה אישית

איש שליחויות אמין וזריז לא תמיד קל למצוא, בטח שלא מעכשיו לעכשיו. אז איך בכל זאת תוכלו למצוא את השליח הטוב ביותר לצרכים שלכם? במאמר

קרא עוד »