פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

אזרחות פורטוגלית

איך מוציאים אזרחות פורטוגלית?

הוצאת אזרחות פורטוגלית היא נושא שמדובר לא מעט לאחרונה, וזה בהחלט לא מפתיע. ישראלים רבים מתעניינים בהוצאת האזרחות הפורטוגלית, בין אם מדובר בצעירים ובין אם במבוגרים, ולו כי מדובר באזרחות שמעניקה לבעליה מגוון רחב של יתרונות ואפשרויות. אבל כיצד מוציאים אזרחת פורטוגלית? אספנו מידע חשוב.

עורך דין: עם או בלי?

תחילה נגע בנושא שחשוב לתת לגביו את הדעת, שהרי רבים מבקשים להוציא אזרחות פורטוגלית באופן עצמאי, מבלי לפנות לעו"ד בתחום. ובכן, מומלץ ואף רצוי לבצע את התהליך לצד עורך דין לאזרחות פורטוגלית משום שמדובר בלא מעט תהליכים בירוקרטיים שיכולים להיחסך מכם אם תבצעו זאת באופן מקצועי. עם זאת, לעורכי הדין בתחום יש הכרות מוקדמת עם הקהילה היהודית בפורטוגל, מה שעשוי לזרז את התהליך (שגם ככה ארוך דיו, כך שלא מומלץ להאריכו עוד יותר).

מאיפה מתחילים?

אם אתם מעוניינים להוציא אזרחות פורטוגלית, שהיא למעשה אזרחות אירופאית, מוטב שתבדקו אם שם שמפחתכם מופיע ברשימת שמות המשפחה שפורסמה לפני כמה שנים. ברשימה ניתן למצוא את שמותיהם של בני הקהילה היהודית שגורשו מפורטוגל. אינכם מוצאים את השם? אל דאגה. שמות רבים שונו במהלך השנים (בכל זאת, אנחנו מדברים על 500 שנה אחורה), כך שבדיקה קצרה מול עורך דין תוכל לסייע לכם לוודא האם אתם זכאים או לא.

ומה הלאה?

לאחר שהבנתם שאתם זכאים לקבלת האזרחות האירופאית, עורך הדין שלכם ינחה אתכם להמשך התהליך, והוא יספק לכם מידע על כל המסמכים הנחוצים להשלמתו. את המחקר הגנאלוגי, חתימות הנוטריון ותרגום המסמכים – הוא יעשה בעבורכם, כך שאין צורך להתאמץ או לצאת מגדרכם כדי לצלוח את התהליך.

חשוב לציין שהתהליך כולו אורך כשנתיים, זאת בשל העובדה שיש לא מעט פניות, וכל בקשה עוברת את אישורה של הקהילה היהודית בפורטוגל. בסיום התהליך ניתן יהיה לקבל את האזרחות האירופאית הנחשקת וליהנות משלל יתרונות.

יתרונות?

כן, יתרונות. למחזיקי הדרכון הפורטוגלי יש יתרונות רבים ברחבי מדינות האיחוד האירופי, החל ממגורים, עבודה, השכלה גבוהה במוסדות אירופאיים ועד למעבר חופשי בין המדינות השונות.

זכאים לאזרחות פורטוגלית? מוטב להזדרז ולפצוח בתהליך בקרוב, ולו כדי שתוכלו ליהנות מכל מה שיש לאירופה להציע לכם.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: