פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

תביעה ייצוגית

תביעה ייצוגית

נפגעתם מעסק כלשהו? חברה גדולה פגעה בכם וגודל התביעה שלכם אינה מצדיקה תביעה משפטית? הכירו את המושג תביעה ייצוגית. תביעה ייצוגית היא תביעה של קבוצת אנשים שמעוניינים לתבוע גוף מסוים – חברה גדולה וכדו', אך תביעתם של כל אחד לבד אינה מספיק גדולה בכדי לתבוע את העסק בבית משפט.

מה זה תביעה ייצוגית?

אדם שנפגע מעסק מסוים והא מעוניין לתבוע אותם לבית משט, אך גודל תביעתו אינו מצדיקה תביעה משפטית, לכאורה אין לו איך לקבל את מה שמגיע לו. הפתרון הוא תביעה ייצוגית. אתם מחפשים אנשים נוספים שגם הם נפגעו מחברה זו מאותו ליקוי ממנו הפסדתם או שנגרם לכם נזק.

במידה והצלחתם להוכיח בבית משפט כי הבעיה או הליקוי שגרמה לכם נזק, היא דבר שפגע באנשים נוספים, הרי שתוכלו להגיש תביעה משפטית. את התביעה הזו אתם תנהלו מכוח כל אותם אנשים שעל פיהם הוכח שאכן ישנה בעיה בפעילות אותו גוף – עסק. במידה ותנצחו במשפט ותביעתכם תתקבל, מגיש התביעה יקבל בנוסף לסכום שתבע בעצמו מהחברה – סכום נוסף כתגמול על תביעתו בשם כל קבוצת התובעים. – תגמול זה יכול להגיע לסכומים גבוהים מאוד.

תביעה על הפליות וכדו'

כל זאת בתביעות ייצוגיות כנגד חברות ועסקים המספקים שירותים לחברה, אך חשוב לדעת שלא רק נגדם ניתן להגיש תביעה ייצוגית. ניתן להגיש תביעה ייצוגית כמעט על כל נושא שעלול להפריע לאנשים רבים כמו – מפגע סביבתי, תביעה על הפלייה בעבודה, תביעה על הפלייה בכניסה למקומות ציבוריים ומקומות בידור, תביעות נגד המדינה, תביעה בעילת הפרת חוק שוויון השכר לעובדים, תביעות נגד מפרסם על פי חוק התקשורת ועוד.

תביעה ייצוגית מצילה לא רק אתכם, אלא את כל מי שעלול להיפגע אי פעם מדבר דומה.

לפרטים נוספים בקרו באתר: https://wellerlaw.co.il/

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: