פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

1263435-min

הגשת תביעה נגד ביטוח לאומי שלב אחר שלב

במסגרת תפקידכם בעבודה נפגעתם במהלך סחיבת ארגזים כבדים אל שטח החנות, ולכן הייתם צריכים לפנות לקבלת טיפול רפואי ולהחלים בביתכם במשך מספר חודשים. בנוסף לפגיעה הפיזית שגורמת לכם כאבים ואי נעימות, עליכם לדאוג בנוגע להפסקת העבודה השוטפת וכמובן הכנסת משכורת חודשית.

כאן המקום לציין כי בעניין הכספי אין לכם מה לדאוג כלל, כיוון שעצם הפגיעה במהלך העבודה מעניקה לכם את הזכות להיות מוכרים כנפגעי תאונת עבודה, ומכאן עומדות לטובתכם זכויות אותן תוכלו לממש לאחר הגשת תביעה נגד ביטוח לאומי.

 

כיצד ניתן להגיש תביעה נגד ביטוח לאומי?

המוסד לביטוח לאומי הינו הגוף הממשלתי האחראי על מתן פיצויים ותגמולים כספיים לאזרחי המדינה, גם במקרים בהם עובדים נפצעים בעבודתם וכתוצאה מכך נבצר מהם להמשיך לעבוד בצורה שגרתית. הודות לכך תוכלו להתאושש ולהתחזק בביתכם בעקבות הפציעה, ולקבל קצבה חודשית שתסייע לכם להמשיך ולהתקיים כרגיל מבחינה כלכלית.

את התביעה לביטוח לאומי ניתן להגיש דרך סניף ביטוח לאומי הנמצא במקום מגוריכם, זאת לא יאוחר מתקופת זמן של 12 חודשים מיום הפציעה בעבודה. לכן ההמלצה היא להגיש את התביעה במועד המוקדם ביותר מהתרחש הפציעה, וכך לא לפגוע בזכאות לקבלת דמי פגיעה בגין תאונת עבודה.

 

אילו מסמכים יש לצרף לטופס התביעה?

טופס התביעה צריך להיות ממולא ע"י המעסיק, ואליו יש לצרף טופס רפואי שימולא באמצעות הרופא המטפל שלכם בקופת החולים. במידה ובצע אשפוז בבית החולים בעקבות הפציעה, יש לצרף גם את המסמכים הרפואיים מהמיון.

 

כיצד ניתן לייעל את תהליך הגשת התביעה?

תהליך הגשת תביעה נגד ביטוח לאומי כרוך בתהליכי בירוקרטיה רבים, לכן כדאי ומומלץ לייעל את כל התהליך באמצעות ייעוץ וליווי של עורך דין תביעות ביטוח לאומי וגופים ממשלתיים אחרים.

 

התייעצו עוד היום עם עורך דין שלמה לוי.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

עורך דין ירושות

עורכי דין לענייני ירושה הם אנשים המטפלים בחוקיות של תכנון ירושה, עיזבון וירושה. הם עוזרים למשפחות לתכנן מראש בכל הנוגע לנכסים ולכספים שלהן. דיני ירושה

קרא עוד »

עו"ד גירושין

בישראל אחת מכל 3 זוגות מתגרש בסופו של דבר לצערנו הרב. זה מה שהסטטיקה מראה לנו וזו המציאות שאנו חיים בה. אנשים מתאהבים, מתחנתים וכאשר

קרא עוד »