רשלנות רפואית באבחון – את מי תובעים?

אבחון רפואי הוא שלב חשוב ומשמעותי מאוד. כי כאשר מבצעים אבחון הדבר משליך על הטיפול ועל ההתייחסות למטופל. ובמקרים בהם חלה טעות באבחון, או שקיימת בעיה רפואית מסוימת שלא אובחנה, הדבר עלול לגרום לתוצאות חמורות מאוד. כי כל בעיה רפואית שלא מטופלת, או שהיא לא מטופלת כראוי עלולה להביא לתוצאות הרות גורל. המצב הבריאותי עלול להחמיר עוד יותר, להביא את המטופל למצב של אבדן או נזקים בלתי הפיכים. מכיוון שכך יש חשיבות רבה לאבחון מדויק ומקצועי מאוד.

רשלנות רפואית באבחונים

לא פעם מטופלים מגיעים לרופא על מנת לקבל אבחון מדויק למצבם. אך בגין רשלנות רפואית באבחון שלא בוצע כראוי. זה יכול להיות בגלל בדיקה לא יסודית מספיק, אי הקשבה למטופל וניתוח לא נכון. בכל מקרה בו מטופל מגיע למסקנה כי האבחון שהוא עבר בוצע ברשלנות, או שבדיקה רפואית כלשהי בוצעה באופן כזה שלא הוביל לאבחון של בעיה רפואית קיימת, הוא יוכל להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית. וזאת כדי לקבל פיצויים בגין הנזק שנגרם לו בעטיה של רשלנות רפואית באבחון.

תביעת הגוף הרפואי

במידה ומדובר על גוף רפואי או ממסד גדול התביעה תוגש נגש הממסד. כלומר, מול קופת החולים בה המטופל מבוטח או מול בית החולים בו בוצע האבחון. במקרים מסוימים התביעה תוגש מול הגורם המטפל שקיבל את המטופל באופן פרטי. אם כי יש לבחון כל מקרה לגופו, ולקבל החלטה מקצועית ומתאימה לפי הנתונים. וזאת מכיוון שרשלנות רפואית שגרמה לנזק עשויה תמיד להיות סיבה מוצדקת ועילה לפיצויים משמעותיים.

פנייה אל עורך דין

במידה ואתם סבורים כי אכן התרחשה רשלנות רפואית באבחון וכי יצאתם ניזוקים מהעניין, יהיה נכון לפנות אל עורך דין רשלנות רפואית על מנת לבחון את הנזקים שהתרחשו ואת הזכויות שאתם עשויים להיות זכאים להם. כי כל נזק שנגרם וכל תוצאה בלתי רצויה שאתם מתמודדים אתה עשויים להוות עילה לתביעת פיצויים. ואת זה תוכלו לבדוק בעזרת עורך דין בתחום הרשלנות הרפואית. הוא יבדוק את הנתונים, את הנזק ואת הזכויות שתוכלו לקבל.

דיני נזיקין כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
רשלנות רפואית בניתוח
רשלנות רפואית בניתוח נחשב לאחד מסוגי הרשלנות הרפואית הנפוץ ביותר. רוב האנשים מגיעים לחדר הניתוח מתוך...
קרא עוד »
מרץ 12, 2020
כל הסיבות להירשם למעונות יום של משרד הכלכלה
מעון יום, הוא מעון המספק טיפול, השגחה ופעילויות חינוכיות לילדים במהלך שעות היום. מרכזים אלו נועדו...
קרא עוד »
ספט 30, 2023
5 טיפים לבחירת עו"ד בתחום התעבורה
בחירת איש מקצוע בתחומים רבים, לעיתים קרובות היא דבר מאוד לא פשוט. אנחנו לא תמיד מכירים אנשי מקצוע...
קרא עוד »
דצמ 10, 2019