פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

כמה עולה ייפוי כוח מתמשך

כמה עולה ייפוי כוח מתמשך

לצערנו, ככול שעובר הזמן, כך האנשים שנמצאים בחיינו מתבגרים. ישנם מקרים בהם ההזדקנות מולידה חוסר יכולת לקבל החלטות בשיקול דעת נכון וישנם מקרים בהם קשישים שסובלים מאלצהיימר, דמנציה, מבעיות נוירולוגיות כאלה ואחרות: מאבדים עם הזמן את היכולת לחשוב בבהירות. לכן הם זקוקים לסיוע של בן משפחה בקבלת החלטות, דבר שיכול לספק איכות חיים טובה יותר. איכות החיים מתאפשרת לאחר הנפקת מסמך משפטי בשם 'ייפוי כוח מתמשך' אותו מנפיק עו"ד מומחה בתחום ,דוגמה למסמך כזה ניתן למצוא כאן.

אבל מה זה ייפוי כוח מתמשך וכמה זה עולה?

המושג ייפוי כוח מתמשך נוגע לדרך בה ניתן לאפשר לאדם ספציפי לבצע החלטות עבור אדם אחר. מי שיקבל את ההרשאה הוא המיופה אשר מונה על ידי האדם ובכוחו להחליט החלטות עבור אדם הממנה  בנוגע למצבו הבריאותי, הכלכלי, הנפשי והמנטלי. בכך רבים יכול להפקיד את ההחלטות שנוגעות לאיכות חייהם בקרב אדם אחראי שניתן לסמוך עליו, מה שמשפר משמעותית את איכות החיים.

כיצד מוציאים ייפוי כוח מתמשך?

כדי להוציא את ייפוי הכוח יש לפנות לעורך דין מומחה אשר עבר הכשרה מתאימה והוסמך על ידי האפוטרופוס הכללי.  הממנה נפגש עם עורך הדין ומפרט לו את שמבקש כי יירשם ביפוי הכח המתמשך. עורך הדין מייעץ ומתאים את בקשות הממנה בהתאם לחוק.
לאחר עריכת המסמך, הממנה ומיופה הכח יחתמו עליו בפני עורך הדין.  

כמה זה עולה?

בכול הנוגע לעלויות, חשוב לדעת כי העלויות יכולות להשתנות זאת בהתאם לצרכים של מיופה הכוח/ הסידורים והמסמכים שיש לבצע עבור הוצאת ייפוי הכוח. כדי לקבל הצעת מחיר, יש לפנות תמיד למשרד עורכי דין שעוסקים בייפוי כוח מתמשך ועברו הכשרה מתאימה תוך ביצוע השוואת מחירים בין משרד למשרד, ושימת דגש על איכות השירות. הקליקו כאן לקריאה נוספת בנושא.

 

 

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: