פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

1252217-min

חישוב החזר מס לשכירים, איך זה עובד?

שכירים רבים משלמים מס הכנסה בגין ההכנסות שלהם. אבל לא כולם מודעים לכך שהם יכולים להיות זכאים לקבל החזר בגין תשלום זה. וכל זאת למה? מחמת הסיבה שלא פעם התשלום בגין המס מתבצע בצורת חישוב כזו שיוצרת מצב בו האזרח משלם מעבר לחבות המס שלו. הווי אומר שהאזרח שילם כסף שהוא לא חייב לשלם. כך שיש לו יתרת מס מול רשות המס. מציאות בה הוא יכול להגיש בקשה ולקבל החזרי מס. אך כדי לקבל את הכף הזה צריך האזרח להגיש בקשה ולדעת מה ואיך לעשות. הבה ונראה איך זה עובד ומה צריך לעשות.

 

השלב הראשון – ידיעה בדבר הזכאות

הדבר הראשון והחשוב הוא עצם הידיעה שמגיע לנו לקבל החזר מס. כי אם איננו מודעים לכך – אין לנו כל סיכוי לפעול לשם קבלת ההחזרים. אחרי שאנחנו מודעים לכך צריך לבדוק כמה מגיע לנו לקבל ובגין אילו סיבות. בהתאם לכך יהיה עלינו להמציא את המסמכים הנדרשים כדי להוכיח את הזכאות שלנו לקבלת החזר. בנוסף יש למלא את הטופס הרלוונטי על מנת להגיש את הבקשה כיאות מול רשות המס.

 

השלב השני – לבד או בעזרת חברה?

ניתן לפעול בשני אופנים. האפשרות הראשונה היא להגיש את הבקשה באופן עצמי. האפשרות השנייה היא להגיש את הבקשה להחזר באמצעות חברה שמציעה שירות כזה לאזרחים. החברה מקבלת לידיה את פרטי האזרח, בוחנת את הזכאות שלו ואת הנתונים הכלליים שלו. ובהתאם לכך מגדירה את הדרך למימוש הזכאות שלכם לקבל את החזר המס. חברה מקצועית יכולה להועיל מאוד בתהליך ולעזור לכל אזרח באשר הוא לבחון לעומק את הזכאות שלו לקבל החזר מס. ולקבל את הכסף שמגיע לו במהירות!

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

עורך דין ירושות

עורכי דין לענייני ירושה הם אנשים המטפלים בחוקיות של תכנון ירושה, עיזבון וירושה. הם עוזרים למשפחות לתכנן מראש בכל הנוגע לנכסים ולכספים שלהן. דיני ירושה

קרא עוד »

עו"ד גירושין

בישראל אחת מכל 3 זוגות מתגרש בסופו של דבר לצערנו הרב. זה מה שהסטטיקה מראה לנו וזו המציאות שאנו חיים בה. אנשים מתאהבים, מתחנתים וכאשר

קרא עוד »