פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

doctor-237479_640

טיפול שיניים – איפה דברים עלולים להשתבש?

כאשר אנו צריכים ללכת לטיפול אצל רופא השיניים, אנחנו מיד מתחילים לפחד. אותו פחד טמון בישיבה על כיסא הטיפולים תוך "הקרבת" הפה לטיפולי שיניים מסוגים שונים, החל מטיפול סטנדרטי של ניקוי אבנית או סתימה קלה, עד טיפולים מורכבים יותר כמו השתלת שיניים, ניתוח חניכיים, טיפול שורש וכדומה. עם זאת, הפחד האמיתי לא צריך להיות מהטיפול עצמו – שכן מרבית רופאי השיניים מכירים לאורך ולרוחב את דרכי הטיפול בחלל הפה, אלא שהפחד צריך להתקיים בשל רשלנות בטיפול שיניים – דבר שיכול במקרים נדירים להוביל לרשלנות רפואית. אבל היכן הדברים עלולים להשתבש? 

לפני שניתן מספר דוגמאות לטיפול שיניים שעלול לעלות על שרטון, חשוב להכיר את המושג 'רשלנות רפואית'. מושג זה נוגע לכול תחומי הרפואה, הפרוצדורות הרפואיות והטיפולים (אפילו טיפולים אסתטיים או ברפואה המשלימה) בהם נעשה טיפול רשלני. 

על פי ההגדרה, רשלנות רפואית היא סיטואציה שבה צוות רפואי – החל מרופא שיניים רופא משפחה או מנתח, עד לצוות אחיות, מד"א מטפים אסתטיים וכדומה – התרשלו במילוי תפקידם ולא נתנו את תשומת הלב הראויה למטופל. מה שהוביל לנזק פיזי ונפשי בסדרי גודל משתנים. טיפול שיניים יכולה הטיפול להשתבש בכמה מקרים שכיחים:

טיפול בהרדמה מלאה

הרדמה מלאה חייבת להינתן על פי משקל הגוף, המצב בריאותי והתאמת חומרי ההרדמה למטופל, בעוד שטיפול שיניים בהרדמה מלאה עלול להשתבש במתן מימון לא נכון או בהיעדר תשומת לב לסימני המטופל. לכן חשוב לקבל טיפול רק במרפאות המתמחות בטיפולים בהרדמה מלאה. 

טיפול עם גז צחוק

גז צחוק הוא לא צחוק! לכן יש לשים לב כי טיפול כזה נעשה תוך מתן מינון שאינו מסוכן. לצערנו, לא רבים המקרים בהם מתן הגז גרם לעיוות, נכות ואפילו מוות. 

ניתוח חניכיים

ניתוחי חניכיים עלולים להוביל לדימום רב, לקרישי דם ולשאר סיבוכים. את הטיפולים יש לבצע רק במרפאות המומחיות בתחום הכירורגיה של הפה. 

תביעת רשלנות רפואית – מתי צריך להגיש? 

 אם אתם חשים כי התקיימה רשלנות רפואית בעת טיפול שיניים, פנו לעורך דין המומחה בתחום כדי לקבל ייעוץ, ליווי וייצוג. 

לייעוץ ומידע נוסף, עו"ד אילן זריהן מומחה בתביעות נזקי גוף ונזיקין.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: