ידועים בציבור: מה החוק אומר על זה

 ידועים בציבור מוגדרים ככאלו אשר אינם נשואים אבל מקיימים חיי משפחה ויחסי אישות, וכן, משק בית משותף. החוק מכיר בסיטואציות של ידועים בציבור גם כאשר לא קיימת ברית נישואין מסודרת. עם זאת,  חובת ההוכחה במצבים בהם נוצרות פרידות ובעת מחלוקות וכדומה היא קשה יותר כי יש לעמוד במספר קריטריונים חשובים.  לכן, חשיבותו של הסכם ממון לידועים בציבור המקבע  את המצב. הוא נעשה בנסיבות שונות. לעיתים, כאשר צד אחד מגיע מרקע כלכלי גבוה ועם נכסים. במקרים אחרים, במערכות יחסים בפרק ב כאשר יש נכסים קודמים לבני הזוג ועוד. 

חשיבות ויתרונות

חשיבות של הסכם הוא בעצם קיומו ובביטחון העצמי  והשקט נפשי שהוא מספק לשני הצדדים. הוא מאפשר לצאת לדרך משותפת בצורה בטוחה ורגועה יותר. הנושאים החשובים הכלולים בו הינם פירוט נכסים,  הסדרת וחלוקת תשלומי משכנתא קיימים, הסדרת נושאי רכוש כגון נדל"ן, קניין רוחני, מוניטין עסקי ועוד. בכל הסכם כזה יש סעיפי קנסות ועונשים על הפרות, הטעיות וכיוצא בזה. כדי שההסכם ייכנס לתוקף רשמי אזי יש להציגו בבית דין רבני או בבית דין לענייני משפחה. למעשה, לא יהיה ניתן לבטל אותו באופן חד צדדי אלא רק לאחר שדנים עליו בבית המשפט והפסיקה ניתנת מטעמו.

עריכה על ידי עורך דין

יש לערוך את ההסכם בצורה מסודרת ועל פי החוק. הוא, למעשה, מהווה מסמך משפטי שניתן לתקוף אותו כאשר הוא מופר וכדומה. ניתן להיעזר בעורך דין אחד המייצג את שני הצדדים או שכל צד יהיה מיוצג לבדו. הצטיידות בהסכם כזה חשובה בעת פרידות כואבות ומקלה מאוד על שני הצדדים. בכל מקרה, מומלץ לקבל ייעוץ מעורך דין בעל ניסיון בתחום ואחד המכיר את כל הנושא הנ”ל לעומק.

פנו עוד היום אל עורך דין הסכם ממון >>>

דיני נזיקין כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין תאונות עבודה
תאונות מצערות במקום העבודה עלולות להשפיע על כושר העבודה, להביא לכדי מצב של נכות ולהשפיע במידה רבה על...
קרא עוד »
אפר 03, 2021
נוטריון לאנגלית – אתם תזדקקו לשירות הזה
הרבה תושבים מתעניינים בלימודים בחו"ל, וזאת הסיבה לזה שיש ביקוש משמעותי לשירות של משרדי עורכי דין...
קרא עוד »
נוב 27, 2019
חוקים שכדאי להכיר בהוצאת אזרחות אמריקאית
הסיבה שלכם לרצות לקבל אזרחות אמריקאית לא ממש משנה. השאלה שכן משנה היא האם אתם יודעים אם אתם זכאים...
קרא עוד »
ינו 05, 2020