פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

לשון הרע בפייסבוק

לשון הרע בפייסבוק – מה עושים במקרה כזה?

בשנים האחרונות, התרחבות התופעה שבה אנשים מכפישים את האחר ומוציאים את דיבתו רעה ברחבי הרשת. מה בדיוק עושים במצב כזה ולמה אם קרה לכם מקרה של הוצאת לשון הרע בפייסבוק, אתם חייבים לחפש עורך דין?!

לשון הרע בפייסבוק – מה עושים במקרה כזה?

אז מה באמת ניתן לעשות במקרה של לשון הרע בפייסבוק? ובכן, זה קצת יותר פשוט ממה שחשבתם. לשון הרע בפייסבוק יכול להביא אדם לבית משפט ולחייבו בקנסות כבדים. כמובן שכל מקרה צריך להיבדק לגופו.

רבים טועים ביחס שלהם לחומרת המעשה וידם קלה מידי, לעיתים, על המקלדת. חשוב להבין שאין מדובר במעשה בלילי שיכול להביא לכתב אישום אך כן ניתן להעמיד אדם למשפט ולחייבו בפיצוים רבים.

לשון הרע על אופי של אדם

עילת תביעה אחת שעלולה לנבוע מפרסום מידע בפייסבוק, הינה לשון הרע על תביעת האופי. כדי להוכיח לשון הרע על פגיעת אופי, על הקורבן להראות שהצהרת הודעה שפורסמה, היא גרמה לקורבן חבלה והיא הייתה שקרית ולא הייתה הצהרה מיוחסת.

את ההצהרה יש לדבר או לכתוב. לשון הרע המדוברת מכונה בדרך כלל "לשון הרע", ואילו לשון הרע בכתב מכונה בדרך כלל "לשון הרע בכתב".

לא מקום פרטי

בעוד שאנשים רבים עשויים להסתכל על פייסבוק כמדיום פרטי לשיתוף מידע, פייסבוק נחשבת למעשה לפורום ציבורי בעיני רבים.

יתר על כן, בתי משפט מרובים בתחומי שיפוט שונים, מצאו כי אין ציפייה לגיטימית לפרטיות בפייסבוק, גם כאשר משתמשים נוקטים באמצעי זהירות בכדי לשמור על תוכן מסוים כ"פרטי". בכל מקרה של הוצאת לשון הרע בפייסבוק, פנו לייעוץ משפטי באתר של עו"ד שלומי וינברג להכוונה מקצועית בפגיעה בכם.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

עורך דין ירושות

עורכי דין לענייני ירושה הם אנשים המטפלים בחוקיות של תכנון ירושה, עיזבון וירושה. הם עוזרים למשפחות לתכנן מראש בכל הנוגע לנכסים ולכספים שלהן. דיני ירושה

קרא עוד »

עו"ד גירושין

בישראל אחת מכל 3 זוגות מתגרש בסופו של דבר לצערנו הרב. זה מה שהסטטיקה מראה לנו וזו המציאות שאנו חיים בה. אנשים מתאהבים, מתחנתים וכאשר

קרא עוד »