לשון הרע בפייסבוק – מה עושים במקרה כזה?

לשון הרע בפייסבוק

בשנים האחרונות, התרחבות התופעה שבה אנשים מכפישים את האחר ומוציאים את דיבתו רעה ברחבי הרשת. מה בדיוק עושים במצב כזה ולמה אם קרה לכם מקרה של הוצאת לשון הרע בפייסבוק, אתם חייבים לחפש עורך דין?!

לשון הרע בפייסבוק – מה עושים במקרה כזה?

אז מה באמת ניתן לעשות במקרה של לשון הרע בפייסבוק? ובכן, זה קצת יותר פשוט ממה שחשבתם. לשון הרע בפייסבוק יכול להביא אדם לבית משפט ולחייבו בקנסות כבדים. כמובן שכל מקרה צריך להיבדק לגופו.

רבים טועים ביחס שלהם לחומרת המעשה וידם קלה מידי, לעיתים, על המקלדת. חשוב להבין שאין מדובר במעשה בלילי שיכול להביא לכתב אישום אך כן ניתן להעמיד אדם למשפט ולחייבו בפיצוים רבים.

לשון הרע על אופי של אדם

עילת תביעה אחת שעלולה לנבוע מפרסום מידע בפייסבוק, הינה לשון הרע על תביעת האופי. כדי להוכיח לשון הרע על פגיעת אופי, על הקורבן להראות שהצהרת הודעה שפורסמה, היא גרמה לקורבן חבלה והיא הייתה שקרית ולא הייתה הצהרה מיוחסת.

את ההצהרה יש לדבר או לכתוב. לשון הרע המדוברת מכונה בדרך כלל "לשון הרע", ואילו לשון הרע בכתב מכונה בדרך כלל "לשון הרע בכתב".

לא מקום פרטי

בעוד שאנשים רבים עשויים להסתכל על פייסבוק כמדיום פרטי לשיתוף מידע, פייסבוק נחשבת למעשה לפורום ציבורי בעיני רבים.

יתר על כן, בתי משפט מרובים בתחומי שיפוט שונים, מצאו כי אין ציפייה לגיטימית לפרטיות בפייסבוק, גם כאשר משתמשים נוקטים באמצעי זהירות בכדי לשמור על תוכן מסוים כ"פרטי". בכל מקרה של הוצאת לשון הרע בפייסבוק, פנו לייעוץ משפטי באתר של עו"ד שלומי וינברג להכוונה מקצועית בפגיעה בכם.

דיני נזיקין כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עם הנביאים
האם משה רבנו לא מתמודד כראוי? בפרשת "יתרו" נאמר שמשה שפט את כל העם לבדו. וחמיו יתרו נתן לו עצה לחלק את...
קרא עוד »
אוג 30, 2022
ועד או חברת ניהול? יתרונות וחסרונות
כשגרים בבניין משותף ישנה אפשרות לשכור את שירותיה של חברת ניהול או לנהל את ועד הבית באופן עצמאי. ישנם...
קרא עוד »
ספט 02, 2019
מתי נזדקק לעורך דין פלילי
  ישנם מצבים בחיים שנזדקק לעורך דין פלילי. זה יכול להיות מסיבות רבות שלא בהכרח קשורות אליכם באופן...
קרא עוד »
ינו 28, 2020