פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

מגשרת

מגשרת

גישור, הוא הליך בו הצדדים דנים בסכסוכיהם בסיוע אדם חסר פניות, המסייע להם להגיע להסדר. זו עשויה להיות פגישה בלתי פורמלית בין הצדדים או ועידת פשרה מתוזמנת. על מגשרת ועוד, אתם מוזמנים לקרוא במאמר זה.

מגשרת – מה זה?

מגשרת, באופן כללי יותר, מגשרת בין הצדדים ובאה בדברים עם שני אנשים אשר לא הגיעו להסכמות משפטיות אך לא רק משפטיות – בעניינם. המחלוקת עשויה להיות תלויה ועומדת בבית משפט או שעלולה להיות מחלוקת שעשויה להיות מוגשת לבית המשפט.

מקרים המתאימים לגישור, הם סכסוכים בעסקאות מסחריות, נזקי גוף, בנייה, פיצוי עובדים, יחסי עבודה או קהילה, גירושין, יחסי בית, עבודה או כל נושא אחר שאינו כרוך בסוגיות פרוצדוראליות או ראיות מורכבות.

האם חובה להשתמש במגשרת לצרכים משפטיים?

ההשתתפות בכנס הגישור הינה מרצון על ידי הצדדים, למעט במקרים שבהם החוק או סעיף החוזה מורה אחרת.

המגשרת היא אדם עם סבלנות, התמדה ושכל ישר. יש לה ארסנל של טכניקות משא ומתן, כישורי דינמיקה אנושית וכוחות של האזנה יעילה, ניסוח וחידוש. המגשר הוא מנחה שאין בכוחו לפתור את הסכסוך.

הצדדים יעצבו את הפתרון שהם רוצים בו, כאשר המגשרת תעבור על התהליך על מנת לבדוק שבאמת שני הצדדים עומדים בסיכומים..

האם המגשרת צריכה להיות עורכת דין?

בתחומי שיפוט רבים, המגשר הוא עורך דין אך אינו יכול לתת ייעוץ משפטי בעת תפקידו של מגשר. עם זאת, מומחיותו של המגשר בתחום הנשוא, עשויה להועיל לצדדים בניסוח ובמסגרת ההסכם המתווך או בנסיבות בהן הצדדים פתוחים להערכת מקרה נייטרלי.

היתרונות של תהליך הגישור

ישנן סיבות רבות מדוע צד לסכסוך עשוי לבחור בתיווך (מגשרת) על פני התדיינות מסורתית או צורות אחרות ליישוב סכסוכים חלופיים.

עלות הגישור נמוכה מהעלות הממוצעת בזמן ובכסף להתדיינות בסכסוך משפטי בבית המשפט. גישור, מציע הזדמנות לשפר את הניהול או את פתרון התיקים ואת שביעות רצון הלקוחות.

תלונה על אפליה במקום העבודה, יכולה לקחת שנים של דיונים. באמצעות מגשרת, תוכלו לפתור בעיות בזמן מועט ובתקציב נוח.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: