פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

calculator-385506_640 (1)

ועד או חברת ניהול? יתרונות וחסרונות

כשגרים בבניין משותף ישנה אפשרות לשכור את שירותיה של חברת ניהול או לנהל את ועד הבית באופן עצמאי. ישנם בניינים רבים בארצנו שמנוהלים כיום באמצעות חברות ניהול או חברות אחזקה. בתקופה זו, כאשר חותמים על חוזה בבניינים חדשים, מציעים באופן מידי לבעלי הדירות את החברת הניהול חיצונית ודמי הניהול. כל זאת, כדי לאפשר לפקח היטב על המבנה החדש ולשמר אותו.

אפשרות לשיפור ביחסי שכנים

יש המון סכסוכים ומצבים לא נעימים בין שכנים בבניינים. ישנם מקרים רבים בהם דייר בבניין לוקח על עצמו את כל האחריות לגבי הניהול והתחזוקה בבניין, וישנה הרגשה לא נעימה בתפקיד זה אשר דורש לרדוף אחר שכנים ולבקש כספים, בקשות לשיפוצים וכדומה. לכן הרבה דיירים מוותרים מראש על התפקיד הזה. בגלל כל אלו ועוד, התפתח תחום הניהול והאחזקה של בתים משותפים שללא ספק גם גרם להפחתה בסכסוכים בין שכנים ולהדדיות משותפת לחיים טובים יותר.

הבדלים בין חברות ניהול ואחזקה

בין חברות הניהול והאחזקה ישנם הבדלים ניכרים. חברות אחזקה הן אלו שמטפלות בכל תחום התחזוקה בבניין ונבחרות על ידי ועד הבית, חלק מתפקידם הוא ביצוע עבודות הניקיון, גינון ועוד. חברות ניהול ואחזקה מציעות טיפול בתחזוקת הבניין וגם ניהול שלו. זהו תחליף לוועד הבית בבניין, וטיפול בכל ענייני הבית מתחזוקה ועד תשלומים שונים. חברות ניהול הן בעלות הכשרה מיוחדת עבור שירותים אלו, הן מנוסות בניהול הבית וגורמות אף לעליית הערך של הדירות בבניין. הן ידועות בשירותן האיכותי והייחודי, כמובן ששירות זה כרוך בתשלום. בדרך כלל וועד בית היה מנהל את כל הקשור לתחומי הבניין, אך ניהול זה לא היה מחזיק היטב ולא היה משמר את הבניין וסביבתו.

חוק וחברות ניהול

יש צורך שיהיה רוב דיירים בבניין כדי לקבוע שחברת ניהול היא זו שתהיה אחראית על הבניין. בניגוד לכך, כדי להחליף חברת ניהול או לקבוע את זהותה, צריך שבעלי הדירות יחליטו על כך יחד. החוק לא כל כך דומיננטי בכל מה שקשור להחלפת חברת ניהול.

למידע נוסף בקרו באתר https://www.oz-cohen.com

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: