פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

תרגום חוזים של נוטריון

פלילי או נדל"ן: כך תבחרו התמחות ללימודי משפטים

עולם המשפט, כידוע, מחולק לשני חלקים עיקריים. חלק פלילי וחלק אזרחי. הדילמה הגדולה שעומדת בפני סטודנטים שלומדים משפטים היא, האם לגשת להתמחות בתחום הפלילי או בתחום האזרחי ובפרט בתחום הנדל"ן, שנחשב לאחד התחומים הבולטים ביותר בעולם המשפט כיום.

כיצד מחליטים איך לבחור התמחות?

עניין

לפני כל דבר אחר, יש להתייחס לשאלת העניין. נכון שיש משמעויות גם לדברים אחרים, אך מאחר וזו עומדת להיות הקריירה שלכם ואתם תצטרכו לעבוד בתחום הזה כל הזמן, אז חשוב לבחור על פי טיב העניין שלכם בדבר. יש לעיתים דברים שהם פחות "זוהרים", כמו למשל תרגום חוזים של נוטריון, אך באופן כללי, תבחנו את התמונה באופן רחב ותגלו, זה יכול להיות להכיל דברים מאוד מעניינים.

כסף

אין ספק שאחד הפרמטרים החשובים ביותר עבור כל צעיר וצעירה, זה העניין הכספי, כמה כסף הם יכולים לעשות. בשני המקרים אגב, גם בתחום הנדל"ן וגם בתחום הפלילי, אפשר לעשות לא מעט כסף. העניין הוא, תוך כמה זמן ולאורך כמה זמן.

עצמאי או שכיר

אחד ההיבטים שבוודאי ישפיעו על בחירת ההתמחות היא, האם אפשר להשיג עבודה בתחום כשכיר או כעצמאי. התשובה אגב, בשני המקרים היא שאפשר להשיג עבודה גם כשכיר וגם כעצמאי, אך בכל אחד מהמקרים זה יהיה במשרדים ובמקומות אחרים.

סוג הפעילות

באופן עקרוני, התעסקות בדין הפלילי מובילה בדרך כלל לבית משפט או לדיונים מול הפרקליטות בהיבטים שונים. לעומת זאת, התעסקות בנדל"ן היא מאד מגוונת, יכולה להתעסק גם בנושא של חוזים, עבודה מול לקוחות, רשויות, קבלנים ועוד. מדובר על פעילות ענפה, משמעותית ורצינית, שיכולה להוביל למקומות שונים.

זמן השקעה

קשה מאוד למדוד את זה, בוודאי לפני שמשתלבים בתחום, אך מותר להניח שבתחום הפלילי השעות אינן שעות ובתחום הנדל"ן לעומת זאת, זה הרבה יותר גמיש, הרבה יותר סביר, קשה להאמין שבשעות הלילה המאוחרות יתקשרו אליכם בשביל לפתור בעיה. דבר שהוא כמעט בסיסי בתחום הפליליים, בוודאי אם אתם בתחילת הדרך שלכם כעורכי דין שכירים או עצמאיים.

בהצלחה!

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

עורך דין תאונות עבודה

עורך דין תאונות עבודה

תאונות מצערות במקום העבודה עלולות להשפיע על כושר העבודה, להביא לכדי מצב של נכות ולהשפיע במידה רבה על איכות החיים. במקרים שבהם נאלצים להתמודד עם

קרא עוד »