פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

בודק שכר

אדם שבודק שכר הוא אדם שאוסף ומוודא נתונים על שכר העובדים. עבודה זו נעשית בעיקר על ידי משרד העבודה וסוכנויות ממשלתיות אחרות כדי לבדוק אם לעובדים משלמים את סכום הכסף הנכון.

חוקי עבודה מסוימים מחייבים מעסיקים לדווח על משכורות עובדיהם לסוכנויות ממשלתיות מסוימות. דוחות אלו משמשים על מנת לזהות אי התאמות בשכר או הפרות של חוקי דיני העבודה. 

חוקי העבודה במדינת ישראל

החוקים המסדירים עבודה בארץ הם מורכבים, אבל דבר אחד בטוח – זה לא חוקי לשלם לעובד פחות משכר המינימום. חוקי דיני העבודה הם תקנות המסדירות את היחסים בין מעסיקים לעובדים במדינה. 

לעיתים בעל החברה יפנה לקבלת שירותים מבודק שכר על מנת שיעשה עבורו סדר בארגון וממנה אותו להיות לאחראי ולבדוק את סכום הכסף שהרוויחו העובדים

אם עובד בחברה כלשהי חושב שייתכן ששולם לו פחות משכר המינימום, עליו לפנות למעסיק ולשאול אותו לגבי שכרו ואם משולם לו כהלכה. אם הם לא יכולים לספק הוכחה שהם משלמים את שכרם בצורה נכונה, אז כדאי לפנות לעורך דין המתמחה בדיני עבודה.

בודק שכר הוא אדם שעוקב אחר שכרם של העובדים ומוודא שסכום הכספים שמשולמים להם הוא בהתאם לחוקי דיני העבודה. 

הוצאות שכר

הוצאות השכר יכולות להשתנות בהתאם לסוג העבודה שיש לאדם. לדוגמה, אם לאדם יש עבודה עם שכר גבוה, ייתכן שהוא לא צריך לשלם עבור דברים כמו ביטוח בריאות או ביטוח לאומי.

אז מה תפקידו של בודק שכרבודק שכר מסייע להבטיח שהעובדים מקבלים שכר הוגן וחוקי. הם גם עוזרים למזער סיכונים משפטיים על ידי הבטחה שכל הניירת מתוייקת כהלכה. 

ובכך בודק השכר מעניק סיוע לחברה עימה הוא עובד וגם לעובדי החברה וכאשר קיימת שקיפות ביניהם היחסים כמובן יהיו יותר טובים והעובד ישקיע יותר מזמנו ומרצו לטובת המעסיק.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

רישיון להקמת חברת אשראי

רישיון להקמת חברת אשראי הוא מסמך שהוציא המדינה המאפשר לאדם או לחברה להקים ולנהל חברת אשראי משלהם. הרישיון ניתן לאחר הגשת בקשה ואישור המדינה. לאחר

קרא עוד »

ביטול כתב אישום

אם אתה עומד בפני כתב אישום, ייתכן שאתה תוהה כיצד ניתן לבטל אישומים כאלה. מה המשמעות של ביטול כתב אישום? במובנים מסוימים הם זהים, שכן

קרא עוד »