פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

תביעות סיעוד

כל מה שאתם צריכים לדעת על תביעות סיעוד

מה אתם יודעים על תביעות סיעוד? האם תהליך זה נראה לכם פשוט? אז דעו לכם: תביעות סיעוד אינם תהליך פשוט. תהליך זה, כרוך פעמים רבות בסירוב ומאבק מול חברת הביטוח. אולם פעמים רבות מי שמתעקש- זוכה. על מנת להקל עליכם במהלך התהליך, הבאנו לכם במאמר זה מידע שיסייע לכם להכיר טוב יותר את עולם תביעות הסיעוד, ויסייע לכם להתמודד עם התביעה בצורה טובה יותר.

לעולם אל תחכו עם פוליסת הביטוח לגיל המבוגר:

מבוגרים רבים, מחכים בטעות עם פוליסות הביטוח, ועושים את הפוליסה בגילאים הקרובים לשישים. לעיתים, החתימה על הפוליסה מתחילה רק לאחר שהחל תהליך התדרדרות של החולה. אולם, זו טעות שגורמת לכך שלחברות הביטוח יהיה סיבה מוצדקת לדחיית הבקשה: הסתרת מידע, גיל מבוגר, החולה כבר היה במצב סיעודי. אם חותמים על הפוליסה בגילאי העמידה ובמצב בריא- קל להתעקש מול חברות הביטוח.

האם קראתם את החוזה עם חברת הביטוח לפני שחתמתם?

לסוכני חברת הביטוח יש לשון חלקלקה. פעמים רבות, ינהלו אתנו שיחה מעניינת, ויפזרו הבטחות. ובמציאות? תאלצו להיאבק מול חברת הביטוח לקבלת הקצבה. אבל- האם קראתם על החוזה עם חברת הביטוח לפני שחתמתם? לעולם על תחתמו על חוזה במפגש הראשון עם הסוכן. קראו היטב את החוזה בנחת. פעמים רבות, תקראו בחוזה מהם הגדרות החברה על "סיעודי". לפעמים, קריאת החוזה מראש, הייתה גורמת לכם לבחור חברת ביטוח אחרת, ולחסוך ממכם עוגמת נפש ומאבק.

האם יש לכם ביטוח סיעודי בקופת החולים? דרך איזו חברה?

רוב קופות החולים עורכות את הביטוח הסעודי דרך חברת ביטוח פרטית. לכן, אחוז גבוה של תביעות ביטוח סיעודי www.siud-law.co.il/מאמרים/תביעות-סיעוד-מול-חברות-הביטוח/ מקופות החולים נענות בחיוב. חברות הביטוח לא יסרבו לקופות החולים, משום שאם יסרבו- קופות החולים לא ירצו לעבוד איתן. לכן, עדיף לבצע את התביעות דרך קופת החולים. מומלץ לבצע פרמיית ביטוח סיעודי מקופת החולים בגיל צעיר, משום שאז הסכום המתקבל לחודש גבוה יותר.

על ה"פיקוח על חברות הביטוח" – שמעתם?

אז דעו! חברות הביטוח לא מתנהלות לבד וחופשי. מעליהם יש פיקוח. יש מפקח/ת על חברות הביטוח. תפקידה לבדוק התנהלות תקינה של חברות הביטוח. לכן, כאשר חברת הביטוח מסרבת לתביעה ומביאה תשובה מאוד כללית, ולא מתאימה למציאות של המבוטח, מומלץ לפנות אל הפיקוח על חברות הביטוח. הפיקוח יחייב את חברת הביטוח לתת תשובה מנומקת יותר. עם התשובה- תוכלו לגשת בקלות רבה יותר לבית המשפט.

בשיתוף מרכז המשפט https://rabincenter.org

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: