פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

עו

עו"ד רחל שחר – בין עורכת דין למגשרת

הרבה פעמים, אנחנו יכולים לראות שעורכי ועורכות דין, מתעסקים לא רק בתחום הייצוג המשפטי פרופר, אלא גם בתחום הגישור. בין אם הם מייצגים לקוחות בהליכי גישור ובין אם הם מנהלים הליכי גישור בין צדדים שונים.

הליך הגישור הפך להיות מאוד פופולארי בשנים האחרונות, ויש לציין, שגם מערכת המשפט רואה את זה בעין טובה, שכן לא פעם היא מפנה את הצדדים להליך שכזה, בין אם זה בשביל לחסוך זמן למערכת, להוריד מהעומס שיש עליה, בין אם זה בשביל לחסוך לשני צדדים את עלויות המשפט הכבדות, וכן בשביל שהם יוכלו להגיע להסדר בהליך גישור, שהוא הליך הרבה יותר סימפטי ונעים מאשר הליך משפטי.

לפני שנסביר מה זה הליך גישור ולמה הוא משתלם לשני הצדדים, נספר שבין עורכות הדין שמתנהלות בשני העולמות, אפשר למצוא את עו"ד רחל שחר, שהיא מומחית בתחום של דיני משפחה ועוסקת גם בעריכת דין וגם בגישור. לקוחות רבים פונים אליה בשביל לקבל ממנה שירותים בשני הכובעים אותם היא חובשת.

מה זה גישור

הרעיון של גישור הוא מאוד פשוט. שני הצדדים מגיעים אל גורם ניטראלי, בין אם זה עורך דין, שופט או כל אדם אחר, ומנסים לגשר על הפערים ולהגיע לפשרה שמתאימה לשניהם. לא מדובר בהליך שיפוטי, כמו למשל בוררות שמתבצעת לא פעם על ידי עורכי דין, אלא מדובר על הליך, שמטרתו לאפשר לשני הצדדים להגיע להסדר מוסכם.

במהלך הגישור, כל צד מציג את הטענות שלו, מסביר איך הוא רואה את המקרה, מה הוא רוצה, מה האינטרסים שלו, וביחד עם המגשר, מנסים למצוא את העמק השווה, בידיעה ברורה, שאף צד לא יקבל במאה אחוז את מה שהוא רוצה, אך כן יצאה מרוצה ממה שכן יקבל.

> בדקו גם נוטריון באזור קרית אונו

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: