פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

לפנות דייר

איך לפנות דייר סורר באופן חוקי מהדירה?

כשאנחנו משכירים נכס לדייר מסוים, אנחנו רוצים לדעת שהנכס יחזור אלינו בסוף תהליך השכירות, במצב תקין וסדיר. אנחנו רוצים לדעת שהדייר יעמוד בכל תנאי ההסכם בינינו. לכן, חשוב לדעת מהם התנאים לפינוי דייר סורר מהדירה באופן חוקי, ולפעול בהתאם לחוק. ריכזנו בעבורכם את המידע הנחוץ.

מתי אנחנו יכולים לפנות דיירים סוררים?

השכרת נכס זו עסקה אשר מוגדרת בזמן, כאשר על פי רוב העסקה מוגדרת לשנה עם אפשרות לחידוש החוזה בתום הזמן שנקבע. אך אם אנחנו חושבים ויש לנו הוכחות שהשוכר איתו חתמנו על החוזה, איננו עומד בתנאים שלנו, אזי שיש לנו את הזכות לבקש לפנות אותו על פי תקנות פינוי מושכר. צריך להדגיש, לא בכל מצב אנחנו יכולים לפנות שוכר מהדירה, מה עוד שאנחנו לא יכולים לעשות את זה מעכשיו לעכשיו. מאחר ומדובר בנכס בה הוא מתגורר, על פי החוזה בינינו, ואנחנו לא יכולים להשליך אותו לרחוב ללא התרעה, אזי שאנחנו חייבים לעשות את זה בצורה מסודרת, ומה עוד שעלינו לעשות זאת בהתאם לתקנות שנקבעו.

פינוי שוכר מהדירה

בעיקרון יש כמה סיבות בגינן אנחנו יכולים לפנות שוכר שחתמנו איתו חוזה, מהדירה שלנו:

אי עמידה בהסדר התשלומים

אם השוכר לא שילם לנו בזמן ולא עומד בהסדר התשלומים שנקבע בינינו, אזי שיש לנו זכות מלאה לפנות אותו.

נזק לנכס

כל נזק שנגרם לנכס מבלי שהוא תוקן על ידי השוכר, יכול להוות עילה לפינוי. בוודאי אם הנזק גורם לירידה ופגיעה בערך הנכס מבחינתנו.

שימוש לא חוקי בנכס

ההסדר בינינו לבין השוכר קובע בדיוק מה הוא יכול לעשות בנכס ומה לא. למשל, הוא לא יכול לבצע דברים לא חוקיים, לא יכול להשכיר את הנכס ולהרוויח ממנו ועוד. לכן כל דבר לא חוקי שהוא מבצע, זו עילה מבחינתנו לפנות אותו מהנכס.

בשביל לפנות אותו, עלינו להגיש לו התרעה לפני פינוי, יש לפנות אל בית המשפט ולהסביר מדוע אנחנו רוצים לפנות אותו. חשוב לקחת בחשבון שהתהליך לוקח זמן ובסופו השוכר יפונה מהנכס.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: