מי לוקח אחריות על תאונות בשטח ציבורי?

מי לוקח אחריות על תאונות בשטח ציבורי?

מדיניותן של חברות הביטוח במקרים של תאונות, בין אם הן מתרחשות על הכביש ובין אם הן מתרחשות במקומות אחרים כמו בסביבת העבודה ובמוסדות ציבוריים, הן ידועות ומוסדרות היטב על פי חוק. אך מה קורה כאשר מתרחשת תאונה במקום שאינו שייך על פניו לאיש? האם ניתן לתבוע במקרה כזה? התשובה לכך כמובן נחלקת להרבה סוגים שונים ובעיקר לשאלת נשיאת האחריות העיקרית, שכן אם היה מפגש ממשי במקום התאונה כמובן שיהיה את מי להאשים – אך האמת היא שלעתים ניתן לתבוע את חברת הביטוח גם כשלא היה מפגע של ממש. אז מי לוקח אחריות על תאונות בשטח ציבורי, ומה חשוב לדעת על תביעת הביטוח במקרים שכאלה?

למי לפנות?

תאונות מעצם הגדרתן מתרחשות באחריותו של מישהו, אם זוהי הרשות המקומית שלא דאגה לתנאי שהות נאותים במקום התרחושתה של התאונה, אם התאונה אירעה במהלך ביצוע משימה במסגרת העבודה ואז היא תיחשב כתאונת עבודה, או אם האדם הנפגע עצמו התנהל בחוסר תשומת לב וברשותו פוליסת ביטוח המכסה מפני תאונות אישיות. במקרים רבים ייתכן ותהיה חפיפה בין הגורמים השונים, ולכן מומלץ להתייעץ עם עורך דין המתמחה בדיני ביטוח כדי להחליט יחד מה תהיה התביעה הכדאית ביותר, והאם כדאי לתבוע יותר מצד אחד.

מה חשוב לדעת על תאונות בשטח ציבורי?

כדי להבטיח הגשת תביעה שלמה וטובה, יש להקפיד בראש ובראשונה לצלם את המפגע עצמו מזוויות שונות, וכמובן באופן ברור כך שיהיה ניתן לזהות את מוקד הסכנה. אם לא הצלחתם לעשות זאת מיד אחרי התאונה נסו להגיע למקום כמה שיותר מהר ולעשות זאת, וכן לרשום לעצמכם כל פרט אודות השתלשלות האירועים באופן המדויק ביותר. אם היו עדים לתאונה רשמו את הפרטים שלהם ובקשו מהם לשחזר בכתב את מה שראו. בהמשך, תידרשו להוכיח גם את הנזק הרפואי שנגרם לכם וכמובן את הקשר הישיר בינו ובין התאונה. לצורך כך מומלץ להתייעץ עם עורך דין מומחה לביטוח מאתר https://www.shlomiw.co.il/ כבר בשלבים הראשונים, ואפילו עוד לפני שמידת הנזק הובהרה לחלוטין. כך תוכלו לדעת כבר מההתחלה כי התנהלות התביעה שלכם תתבצע על הצד הטוב ביותר, ולהיות שקטים בנוגע להמשך הטיפול בעתיד.

 

דיני נזיקין כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין לנדל"ן
עורך דין לנדל"ן מטפל בענייני רכישה ומסירת שטחי נדל"ן לשלל מטרות. הוא בקיא בכל הנושא אשר יכול להיות...
קרא עוד »
נוב 05, 2020
מהו משפט מנהלי? כל מה שכדאי להכיר
משפט מנהלי אלו כל הכללים אשר חלים על הרשויות ועל אופן ההתנהלות של כל הרשויות המקומיות. בין אם מדובר על...
קרא עוד »
ינו 20, 2021
איך ניגשים לערעור על פס"ד צבאי
בדומה לבתי משפט אזרחיים, גם בתי משפט צבאיים מאפשרים לנו להגיש ערעור על כל פסק דין שניתן על ידי שופטים....
קרא עוד »
ספט 05, 2022