מי לוקח אחריות על תאונות בשטח ציבורי?

מי לוקח אחריות על תאונות בשטח ציבורי?

מדיניותן של חברות הביטוח במקרים של תאונות, בין אם הן מתרחשות על הכביש ובין אם הן מתרחשות במקומות אחרים כמו בסביבת העבודה ובמוסדות ציבוריים, הן ידועות ומוסדרות היטב על פי חוק. אך מה קורה כאשר מתרחשת תאונה במקום שאינו שייך על פניו לאיש? האם ניתן לתבוע במקרה כזה? התשובה לכך כמובן נחלקת להרבה סוגים שונים ובעיקר לשאלת נשיאת האחריות העיקרית, שכן אם היה מפגש ממשי במקום התאונה כמובן שיהיה את מי להאשים – אך האמת היא שלעתים ניתן לתבוע את חברת הביטוח גם כשלא היה מפגע של ממש. אז מי לוקח אחריות על תאונות בשטח ציבורי, ומה חשוב לדעת על תביעת הביטוח במקרים שכאלה?

למי לפנות?

תאונות מעצם הגדרתן מתרחשות באחריותו של מישהו, אם זוהי הרשות המקומית שלא דאגה לתנאי שהות נאותים במקום התרחושתה של התאונה, אם התאונה אירעה במהלך ביצוע משימה במסגרת העבודה ואז היא תיחשב כתאונת עבודה, או אם האדם הנפגע עצמו התנהל בחוסר תשומת לב וברשותו פוליסת ביטוח המכסה מפני תאונות אישיות. במקרים רבים ייתכן ותהיה חפיפה בין הגורמים השונים, ולכן מומלץ להתייעץ עם עורך דין המתמחה בדיני ביטוח כדי להחליט יחד מה תהיה התביעה הכדאית ביותר, והאם כדאי לתבוע יותר מצד אחד.

מה חשוב לדעת על תאונות בשטח ציבורי?

כדי להבטיח הגשת תביעה שלמה וטובה, יש להקפיד בראש ובראשונה לצלם את המפגע עצמו מזוויות שונות, וכמובן באופן ברור כך שיהיה ניתן לזהות את מוקד הסכנה. אם לא הצלחתם לעשות זאת מיד אחרי התאונה נסו להגיע למקום כמה שיותר מהר ולעשות זאת, וכן לרשום לעצמכם כל פרט אודות השתלשלות האירועים באופן המדויק ביותר. אם היו עדים לתאונה רשמו את הפרטים שלהם ובקשו מהם לשחזר בכתב את מה שראו. בהמשך, תידרשו להוכיח גם את הנזק הרפואי שנגרם לכם וכמובן את הקשר הישיר בינו ובין התאונה. לצורך כך מומלץ להתייעץ עם עורך דין מומחה לביטוח מאתר https://www.shlomiw.co.il/ כבר בשלבים הראשונים, ואפילו עוד לפני שמידת הנזק הובהרה לחלוטין. כך תוכלו לדעת כבר מההתחלה כי התנהלות התביעה שלכם תתבצע על הצד הטוב ביותר, ולהיות שקטים בנוגע להמשך הטיפול בעתיד.

 

דיני נזיקין כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהן תאונות עבודה?
על י החוק של הביטוח הלאומי - תאונת עבודה יכולה להיות מוכרת במקרים של אבדן כושר עבודה. מי שיוגדר כאדם...
קרא עוד »
מאי 25, 2020
קורס ניהול רשתות – למי זה יכול להתאים?
קורס ניהול רשתות הוא דרך מצוינת להתייעל ואפקטיבית בעבודה שלך. אבל זו לא הדרך היחידה להשיג מטרה זו....
קרא עוד »
אוג 14, 2022
עם מי כדאי להתייעץ לפני שמשקיעים כסף
לפני שאתם מחליטים להשקיע בעסק מסוים, חשוב להתייעץ עם מומחים. זה יעזור לך לקבוע אם ההשקעה שווה את...
קרא עוד »
אוג 23, 2022