פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

1625456-min

מה זה FATCA?

FATCA – Foreign Accounts Tax Compliance Act – החוק לאכיפת מיסים בחשבונות זרים. זהו חוק שנוצר על ידי ארצות הברית במטרה לעקוב בצורה טובה יותר אחר תושביה, משלמי המיסים, שבוחרים לנהל עסקים פיננסיים מחוץ לארצות הברית ובעקבות כך להימנע מתשלום מס. חוק זה נחתם מול עשרות מדינות אשר התחייבו על העברת כל מידע שיש להם על תושבי ארצות הברית המנהלים חשבונות פיננסיים במדינותיהן.

 

למה FATCA?

חוק פאטקה, על אף שנשמע מאיים, בא דווקא לטובתכם, כל עוד אתם הולכים איתו יד ביד. חוק פאטקה הוא הדרך שלכם לא לשלם כפל מיסים. כלומר, לא תהיו צריכים לשלם גם את המיסים של ארצות הברית וגם את המיסים של הארץ. החוק הזה מאפשר תיאום מס בינלאומי כך שלא תשלמו יותר ממה שאתם באמת צריכים.

 

ולמה בכל זאת FATCA?

ארצות הברית מאוד קנאית למה שמגיע לה, גם כאשר זה מגיע מהאזרחים שלה. לכן, זה רק מתבקש שהיא תבקש שכל עוד אתם חיים על אדמתה או רשומים כחלק מתושביה או בעלי אזרחות, אתם מחויבים בתשלום מס גם אם חייכם לא מתנהלים בארצות הברית. כמובן שאם אינכם גרים שם כלל, לא תצטרכו לשלם סנט אחד, אך עדיין תתבקשו לדווח על חוסר הפעילות שלכם.

פאטקה מאפשרת לארצות הברית לוודא שהיא מקבלת את המיסים המגיעים לה מכל אזרח, תושב ובעל גרין קארד. על כן, מדינות רבות חתומות על הסכם בו הן מתחייבות להעביר את כל המידע הפיננסי הקיים להן על תושבי ארצות הברית, במידה וקיימים תיקים פיננסיים כאלו. הסכם זה מאפשר לארצות הברית לדעת בכל רגע נתון היכן תושביה ומי מהם לא משלם כראוי.

לסיכום,

ארצות הברית מבקשת מכלל תושביה, בלי שום קשר לשהותם הנוכחית בעולם, לשלם מיסים. אם אתם לא רוצים להסתבך עם רשות המיסים של ארצות הברית, התייעצו על כך עם יועצים פיננסיים המבינים ב-FATCA.

 

מוזמנים לפנות אלינו לקבלת מידע נוסף וייעוץ – Americandocs.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

העסקת עובדים סיעודיים זרים

העסקת עובדים זרים

העסקת עובדים  זרים הפכה זה מכבר לנורמה בישראל. יחד עם זאת, התנאים להעסקת עובדים זרים הם מורכבים ולעיתים גם נוקשים. בנוסף, הצורך בהעסקת עובדים סיעודיים

קרא עוד »