פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

קבלת אזרחות ישראלית

קבלת אזרחות ישראלית – באילו קשיים אתם עלולים להיתקל

קבלת אזרחות ישראלית מתבצעת באופן אוטומטי כאשר מדובר על יהודים, מתוקף חוק השבות. אך כאשר מדובר על אנשים שאינם יהודים, התהליך הרבה יותר מורכב והרבה יותר מסובך. אזרחות ישראלית אומנם מחייבת את האדם בלא מעט חובות, כמו למשל תשלום מס הכנסה, תשלום עבור ביטוח לאומי וכדומה, אך היא גם מעניקה לא מעט הטבות סוציאליות, כגון קופות חולים, השלמת הכנסה, קצבת זקנה וכדומה. לכן אין זה מפתיע כי לא מעט אנשים היו רוצים לקבל אזרחות ישראלית, על מנת לשהות בארץ, להקים בה משפחה ולהפוך לחלק מהחברה הישראלית. על מנת לעבור את התהליך, יש צורך לפנות לעורך דין מקצועי ומיומן באתר https://www.omri-law.co.il שמתעסק בתחום. 

קבלת אזרחות ישראלית – מה מעולם לא סיפרו לכם?

החוק בארץ מתיר קבלת אזרחות לאדם השוהה בארץ, בתנאי שהוא עומד בתנאים מסוימים. למשל, אותו האדם חייב לשהות בארץ לפחות 3 שנים מתוך 5 השנים האחרונות. כמו כן, הוא חייב לדעת עברית ברמה בסיסית, להראות כוונה להשתקע בארץ ולהיות מוכן לוותר על האזרחות הקודמת שלו. ניתן להגיש בקשה לקבלת אזרחות בצורה עצמאית, אך מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי שמתמחה בתחום ומכיר את כל הנהלים והתקנות הרלוונטיים. למעשה, שר הפנים הינו הסמכות היחידה שיכולה להעניק אזרחות, לכן זהו תהליך ארוך ומורכב וחשוב לדעת את כל הניואנסים שטמונים בו. 

לסיכום, קבלת אזרחות ישראלית אפשרית גם לאנשים שאינם יהודים, אך הדבר מורכב ומסובך יותר. ניתן למשל לקבל אזרחות על סמך חתונה לאזרח ישראלי, אך גם במקרים אלו מדובר על תהליך ארוך הדורש לא מעט סבלנות והבנה מעמיקה של התהליך. מומלץ להיעזר בעורך דין שמגיע מהתחום, על מנת לקצר תהליכים ולייעל את כל העניין.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: