פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

הבעל לא משלם מזונות

הבעל לא משלם מזונות למרות צו בית משפט, מה עושים?

חשוב לדעת שאישה יכולה לתבוע מזונות מהבעל כל עוד היא נשואה. אם הבעל לא משלם מזונות וזאת למרות שהאישה פנתה לבית הדין הרבני בתביעה למזונות ובית הדין קבע שהבעל חייב לשלם מזונות, האישה יכולה לנקוט בצעדים מסוימים ורצוי שתעשה זאת לאחר התייעצות עם עורך דין לענייני גביית חובות מזונות.

הוצאה לפועל – פתיחת תיק מזונות

אי קיום פסק דין מאפשר לאישה לפתוח תיק מזונות בהוצאה לפועל. כאן, תפקידה של הלשכה להוצאה לפועל היא להטיל על הבעל הגבלות כמו למשל עיקול של חשבון הבנק, עיכוב יציאה מישראל, הגבלה על רישיון הנהיגה, עיקול על הרכב ועוד. באם הבעל לא משלם מזונות למרות צו בית המשפט ולמרות פעולות נוספות שנעשו מטעם  הלשכה להוצאה לפועל, ניתן לבקש צו מאסר נגדו או לנקוט כנגדו בהליכים אחרים.

המוסד לביטוח לאומי – תביעת קצבת מזונות

אפשרות נוספת אשר עומדת לרשות האישה היא שליחת תביעה לקצבת מזונות למוסד לביטוח לאומי. כאן הביטוח הלאומי ישלם לאישה את אותו הסכום שנקבע בפסק הדין (או סכום אחר עליו החליט המל"ל). במקביל, הביטוח הלאומי יגבה מהבעל סכום מסוים, באם מדובר על סכום גבוהה יותר בהשוואה לסכום אותו הוא שילם לאישה, היא תקבל את ההפרש.

אי תשלום מזונות – חשוב לדעת

  • אין אפשרות לצעדים במקביל – לא ניתן ליישם הליכי הוצאה לפועל באם האישה מקבלת דמי מזונות מהמוסד לביטוח לאומי.
  • מזונות זמניים – אישה יכולה להגיש בקשה למזונות זמניים בעת התנהלות התביעה.
  • מזונות אישה וילדים – חושב לדעת שאם הבעל אינו משלם מזונות למרות צו בית משפט, יש אפשרות להגיש תביעה הכוללת גם מזונות אישה וגם מזונות ילדים

בכדי להצליח ולקבל את המקסימום לו זכאית האישה והילדים חשוב להסתייע בשירותיו של משרד עורכי דין מזונות המומחה בדיני משפחה ובעל ניסיון בהתנהלות מול ההוצאה לפועל.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

עורך דין תאונות עבודה

עורך דין תאונות עבודה

תאונות מצערות במקום העבודה עלולות להשפיע על כושר העבודה, להביא לכדי מצב של נכות ולהשפיע במידה רבה על איכות החיים. במקרים שבהם נאלצים להתמודד עם

קרא עוד »