פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

קצבת סיעוד

כל מה שחשוב לדעת על מבחן "מיני מנטל"

כחלק משלב ההתבגרות הטבעי של האדם, ישנם כאלו הלוקים בדמנציה. תסמונת זו נגרמת מחוסר תפקוד של קליפת המוח. כאשר לא מזהים תסמינים ידועים המזוהים עם תסמונת זו, ממליצים הרופאים על מבחן מיני מנטל. מה המבחן הזה? למה הוא מועיל? מתי עושים אותו? לפניכם כל מה שחשוב לדעת על מבחן "מיני מנטל".

מבחן מיני מנטל הוא מבחן הנערך לאנשים שיש חשש לגבם האם הם לוקים בדמנציה. כאשר אין תסמינים מובהקים לכך, משתמשים הרופאים במבחן מיני מנטל, על מנת לזהות אם האדם המאובחן לוקה בדמנציה.

כל מה שחשוב לדעת על מבחן "מיני מנטל"

המבחן הינו שיטה פופולארית לאבחון דמנציה. המבחן אורך בין 5 ל – 10 דקות ולא נדרש כל ציוד רפואי עבורו או הכשרה רפואית של אנשי מקצוע וכדו'. המבחן כולל 30 שאלות כאשר כל תשובה נכונה מזכה את המאובחן בנקודה אחת. השאלות בודקות את כישורי הזיכרון, הכיוון ומתמטיקה.

השאלות במבחן מודדות את היכולות הבאות: תחושת מיקום, תאריך ושעה. יכולות זיכרון של רשימות אובייקטים וחזרה עליהם, יכולת לומר שמות חפצים משותפים. ביצוע תרגילי חשבון פשוטים כמו ספירה לאחור במרווחים של שבע ספרות. תפקוד קונגטיבי של האדם, כמו יכולת לצייר שעון.

מבחן השעון

מבחן זה של ציור השעון נמשך כשתי דקות והוא משקף את התפקוד הקונגטיבי. יתרונות המשימה היא פשטות התרגיל הלא מאיים. על הנבדק לצייר שעון המציין שעות, לאחר מכן עליו לצייר ידיים המראות שעה מסוימת בשעון.

הדירוג במבחן נקבע כדלהלן: ציון של 25 נקודות ומעלה – אין בעיה. ציון של 24 – 21 – ליקוי מתון. 10 – 20 נקודות – ליקוי מתון. 0 – 9 נקודות  מעידות על ליקוי קונגטיבי חמור.

רוצים להגיש תביעה לגמלת סיעוד? תאמו ייעוץ מקצועי >>>

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: