מה זה שירות אפוסטיל

אפוסטיל הוא שמה של "תעודה לפי האמנה" כאשר אמנת האפוסטיל היא אמנה בינלאומית אשר נחתמה בהאג בשנת 1961. במהלך אותה שנה נקבע כי בכדי שמסמכים ציבוריים מסוגים שונים יקבלו תוקף במדינות זרות יש צורך באישור ממוסד בעל תוקף במדינה. על מנת שאישורים או תעודות שונות יהיו בעלי תוקף, יש צורך באישור מטעם נוטריון מוסמך. אישור הנוטריון איננו מספק בכדי להעניק למסמכים תוקף יש צורך לעבור שלבים רבים לרבות קבלת אישור ממשרד המשפטים אשר יאמת את החתימה של הנוטריון ועוד. אפוסטיל נועד לקצר את התהליכים הביורקטיים המסובכים ולקבל את האישורים הנדרשים בצורה קלה, מהירה ונוחה יותר.

 

מי יכול לקבל את האפוסטיל?

בכדי להנות מהזכאות לאפוסטיל כל המסמכים חייבים לקבל אישור בשלב הראשון על ידי נוטיריון. בשלב הבא יש צורך לקבל את האפוסטיל מפקיד אשר הוסמך להעניק את החותמת. על אף שאישור מנוטריון איננו מהווה אפוסטיל, הרי שבלי אישור מהנוטריון למסמכים בלתי אפשרי לקבל אפוסטיל. ישנה רשימה מסודרת שמורה מיהם אותם פקידים במשרדי הממשלה השונים אשר מוסמכים להעניק את האישור המדובר. כמובן שמאוד תלוי באיזה סוג של אישור מדובר, לאיזה משרדים ממשלתיים הוא משויך ועוד. לרוב, כלל האישורים שידרשו אפוסטיל יהיו: תעודות נישואין, אשרת עבודה, אישור לימודים ועוד. חשוב לציין כי בכדי לקבל את האפוסטיל יש צורך לשלם אגרה בסך 35 ₪.

 

 כיצד בוחרים נוטריון?

בכדי לקבל את האפוסטיל כאמור, עליכם למצוא בראש ובראשונה נוטריון מקצועי ומוסמך על מנת שיחתום לכם על המסמכים המדוברים ועל כן, חשוב מאוד לבחור את הנוטריון הטוב והמקצועי ביותר בתחומו. יש לקבל המלצות על נוטריון וכן, לבדוק היטב האם לנוטריון יש מוניטין בתחום ועוד.

 

מוזמנים לפנות עוד היום לקבלת ייעוץ משפטי – משרד עורכי דין ליאור ביבי.

דיני נזיקין כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורכי דין חדלות פירעון: תובנות מפתח לבחירה הנבונה
בחירת עורך דין חדלות פירעון היא החלטה בעלת משקל משמעותי, במיוחד בעת ניווט במורכבות המצוקה הכלכלית....
קרא עוד »
נוב 22, 2023
גישור גירושין – כיצד התהליך עובד?
גישור גירושין הוא תהליך המסייע לזוגות להיפרד בכבוד ובכבוד. גישור הוא תהליך שבו שני אנשים נפגשים עם צד...
קרא עוד »
מרץ 06, 2023
החל משנת 2023 ישראלים יצטרכו ויזה לצרפת!
במשך שנים רבות וארוכות היינו רגילים לנסוע לצרפת מתי שרצינו, כמה שרצינו, ולא נדרשנו לבקש ויזה לצרפת או...
קרא עוד »
דצמ 17, 2021