פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

1975952-min

מה זה שירות אפוסטיל

אפוסטיל הוא שמה של "תעודה לפי האמנה" כאשר אמנת האפוסטיל היא אמנה בינלאומית אשר נחתמה בהאג בשנת 1961. במהלך אותה שנה נקבע כי בכדי שמסמכים ציבוריים מסוגים שונים יקבלו תוקף במדינות זרות יש צורך באישור ממוסד בעל תוקף במדינה. על מנת שאישורים או תעודות שונות יהיו בעלי תוקף, יש צורך באישור מטעם נוטריון מוסמך. אישור הנוטריון איננו מספק בכדי להעניק למסמכים תוקף יש צורך לעבור שלבים רבים לרבות קבלת אישור ממשרד המשפטים אשר יאמת את החתימה של הנוטריון ועוד. אפוסטיל נועד לקצר את התהליכים הביורקטיים המסובכים ולקבל את האישורים הנדרשים בצורה קלה, מהירה ונוחה יותר.

 

מי יכול לקבל את האפוסטיל?

בכדי להנות מהזכאות לאפוסטיל כל המסמכים חייבים לקבל אישור בשלב הראשון על ידי נוטיריון. בשלב הבא יש צורך לקבל את האפוסטיל מפקיד אשר הוסמך להעניק את החותמת. על אף שאישור מנוטריון איננו מהווה אפוסטיל, הרי שבלי אישור מהנוטריון למסמכים בלתי אפשרי לקבל אפוסטיל. ישנה רשימה מסודרת שמורה מיהם אותם פקידים במשרדי הממשלה השונים אשר מוסמכים להעניק את האישור המדובר. כמובן שמאוד תלוי באיזה סוג של אישור מדובר, לאיזה משרדים ממשלתיים הוא משויך ועוד. לרוב, כלל האישורים שידרשו אפוסטיל יהיו: תעודות נישואין, אשרת עבודה, אישור לימודים ועוד. חשוב לציין כי בכדי לקבל את האפוסטיל יש צורך לשלם אגרה בסך 35 ₪.

 

 כיצד בוחרים נוטריון?

בכדי לקבל את האפוסטיל כאמור, עליכם למצוא בראש ובראשונה נוטריון מקצועי ומוסמך על מנת שיחתום לכם על המסמכים המדוברים ועל כן, חשוב מאוד לבחור את הנוטריון הטוב והמקצועי ביותר בתחומו. יש לקבל המלצות על נוטריון וכן, לבדוק היטב האם לנוטריון יש מוניטין בתחום ועוד.

 

מוזמנים לפנות עוד היום לקבלת ייעוץ משפטי – משרד עורכי דין ליאור ביבי.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: