פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

קצבת סיעוד

מי הם הזכאים לקצבת סיעוד?

אחת הקצבאות החשובות ביותר שהמדינה מספקת, היא קצבת סיעוד. מי זכאי לה, מתי ומדוע?

אדם סיעודי, הוא אדם אשר נזקק לעזרה בכל היבט בסיסי של החיים, בין אם זה בניידות, אוכל, ניקיון, וכל דבר אחר אשר הוא מתקשה לבצע לבדו ונזקק לשם לכך לעזרה של גורם חיצוני.

על מנת לעזור לאנשים במצב זה, המדינה מעניקה דרך המוסד לביטוח לאומי, קצבאות סיעוד. מדובר בקצבה אשר מאפשרת לשכור מטפל או מטפלת מוסמכים שידעו לעזור, בין אם זה בחלק מהיום ובין אם זה במשך כל היום.

מאחר והמדינה לא רוצה ולא יכולה לספק קצבת סיעוד לכל אחד, הרי שהיא כמה פרמטרים שונים מי זכאי לקבל, מתי וכיצד. צריך לציין, שמלבד קצבת סיעוד דרך המוסד לביטוח לאומי, הרי שכל אדם זכאי לעשות ביטוח סיעודי פרטי ולקבל עזרה דרך חברת הביטוח שלו, בהתאם לתנאי הפוליסה, כמובן.

לפני שנציג את הפרמטרים לזכאות, חשוב להדגיש, אם בפעם הראשונה שהוגשה תביעה לקצבת סיעוד היא לא התקבלה, הרי שניתן להגיש ערעור במטרה לקבל שהתביעה תתקבל בפעם השנייה. אפשר להיעזר באנשי מקצוע שונים על מנת להציג את הנתונים ואת המידע בצורה הרבה יותר מקצועית ומדויקת.

מה הם הפרמטרים לזכאות עבור קצבת סיעוד

על מנת להבין את התחום לעומקו, פנינו אל אבנר הייזלר המתמחה בביטוח סיעודי, ולו בכדי לשפוך אור על הנושא. חשוב לומר שיש כמה וכמה פרמטרים לזכאות בעבור קצבת סיעוד, ועל כן ריכזנו אותם בפסקה הבאה:

תחילה נציין כי הפרמטר הראשון הוא גיל ותושבות. רק מי שהגיע לגיל פרישה וחי בישראל (נחשב תושב) יכול להגיש בקשה. עולים חדשים יכולים להגיש על בסיס חוק השבות.  כמו כן, הפרמטר השני – על פי הכנסות. מאחר והמדינה לא יכולה לספק לכל אחד קצבת סיעוד בגובה דומה (מה עוד שאין היגיון כלכלי לספק לאנשים במעמד כלכלי גבוה את אותה קצבה כמו למי שנמצא במעמד כלכלי נמוך שנזקק לכך יותר), אזי שהיא קבעה מדרגות מי זכאי ולאיזה סוג של קצבה הוא זכאי. צריך לומר, זה מתבסס בין היתר גם על השאלה, האם מדובר ביחיד או בזוג. שכן במקרה של זוג, אז מחשבים את ההכנסה של שניהם ביחד.

יתרה מזאת, נציין את הפרמטר השלישי – מה טיב העזרה שנדרש, מה המצב של מבקש הקצבה ועד כמה הוא זקוק לעזרה חיצונית. נוסף לו ישנו הפרמטר הרביעי – האם מבקש הקצבה שוהה בבית או במוסד סיעודי.

 

בטרם הגשת בקשה לרשויות או לחברות השונות, יש לברר את זכאותכם, כשמומלץ להתייעץ עם מומחה בתחום.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: