פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

גרימת מוות ברשלנות

גרימת מוות ברשלנות זה יכול לקרות לכל אחד

כאשר מדובר על מקרה של גרימת מוות ברשלנות, רוב האנשים מאמינים כי מדובר על עבירה שכלל אינה קשורה אליהם או לאורח החיים שאותו הם מנהלים. לרוב האסוציאציה היא לפושעים, אשר מזלזלים בחוק ובאנשים אחרים. אך חשוב להבין כי כל נהג עלול להיקלע למצב, שבו הוא מואשם בגרימת מוות ברשלנות. לפי ההגדרה, מדובר על מצב שבו הנהג מבצע עבירה מתמשכת, אשר יש בה כדי להסב נזק לעצמו ולשאר משתמשי הדרך. מדובר על נהג המתעלם מחוקי התנועה ואדיש למעשה לתוצאות של המעשים שלו. אחת הדוגמאות המובהקות ביותר לגרימת מוות ברשלנות, היא נהג שמדבר בנייד שלו, וכתוצאה מכך גורם לתאונת דרכים עם נפגעים. כמו כן, דוגמה נוספת, הינה נהג שבוחר לעלות על ההגה, לאחר שימוש בסמים או באלכוהול. 

> הכירו עו"ד לנהיגה במהירות מופרזת אליאס סיילס

גרימת מוות ברשלנות – נקודות חיוניות שחשוב להכיר

מעבר לדוגמאות הקודמות, חשוב להבין כי אפילו נהג שנוהג תוך כדי שתיית קפה למשל, עלול לגרום למוות ברשלנות, היות והקפה החם עלול לטפטף עליו, דבר שיגרום לו להסחת דעת, אשר תיצור את התנאים האידיאלים לתאונה. במידה והתאונה גורמת למוות של אחד הנפגעים, החוק קובע מאסר של שלוש שנים. עם זאת, התביעה חייבת להוכיח את העבירה של גרימת מוות ברשלנות, באמצעות הוכחת ההתרשלות של הנהג והקשר הסיבתי בין מותו של הנפגע לבין התנהלות הנהג בזמן האירוע. כמו כן, כדאי לדעת כי בחלק מהמקרים הפרקליטות בוחרת להגיש נגד הנהג אישום על הריגה, דבר שנחשב להרבה יותר חמור.

לסיכום, גרימת מוות ברשלנות הינה עבירה שכל נהג עלול להיות מואשם בה, כתוצאה מחוסר תשומת לב רגעית. לכן חשוב להצטייד בעורך דין מקצועי ומנוסה שמתמחה בתחום, על מנת להבטיח לעצמכם ייצוג הולם ומקצועי.

מהי כמות האלכוהול שמותרת בזמן נהיגה

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: