פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

מסירה משפטית

איך מתבצעת מסירה משפטית אישית כדין?

למסור חבילה לחבר או לשלוח כרטיס ברכה או זר פרחים כאות הערכה או תודה זה עניין פשוט לחלוטין ואף אחד לא באמת צריך שיסבירו לו איך לעשות את זה. לעומת זאת, כשמדובר במסירה של מסמך משפטי, כמו למשל כתב תביעה או בקשת תשלום לאחר איחור נניח, מדובר כבר בעניין מעט מורכב יותר. למעשה, חשוב להבין כי מסירה של מסמכים כאלו היא חלק אינטגרלי ומשמעותי בתהליך המשפטי ואם לא עושים את זה נכון זה בהחלט יכול לפגוע בו. הכנו עבורכם מדריך מקוצר שיעזור לכם להבין למה אתם חייבים לשים לב במיוחד.

אישור מסירה

חשוב להבין כי לרוב המסמכים המשפטיים מגיעים אל אנשים שלא ממש רוצים לקבל אותם, כמו למשל כתבי תביעה. על כן המוסר חייב למלא פרוטוקול מסוים הכולל פרטים מדויקים על המסירה כולל תאריך, שעה ומיקום מדויק וכן למלא תצהיר המתאר את פרטי המסירה ואם היא התנהלה כראוי. חשוב להבין את כל הפרטים עד הסוף בכל הנוגע לביצוע התהליך. אתם לא חייבים להיות עורכי דין או אנשי מקצוע מתחום המשפט כדי לבצע את זה, אבל אם אתם לא מבינים את זה לגמרי או מרגישים שלא תוכלו לבצע את המסירה כראוי, רצוי לפנות לגורמים מקצועיים שיסייעו לכם.

כיצד מתבצעת המסירה

בניגוד לסוגי מסמכים ופריטים אחרים, מסירה משפטית חייבת להיות מסירה אישית המגיעה ישירות לידיו של הנמען. במקרים בהם הנמען מסרב לקבל את המסמכים או שהוא אינו נמצא בארץ למשל, ניתן להדביק את המסמכים על דלת ביתו או השער החיצוני והמסירה נחשבת לתקינה לאחר מילוי התצהיר, אם כי חשוב לדעת כי היא לא נחשבת למסירה מלאה.

מי יכול לבצע את המסירה?

כאמור, כל אדם מעל גיל 18 רשאי לבצע מסירה משפטית אלא אם מדובר במקרים ספציפיים כמו הודעת פינוי המצריכה רישיון מסוים לביצוע המסירה. נזכיר שאם אתם לא בטוחים איך עושים זאת, מומלץ להיעזר בגורמים משפטיים או בחברת שליחויות המתמחה במסירות משפטיות. בהצלחה.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: