פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

הסדר נושים

הסדר נושים- מה זה אומר?

לא מעט אנשים, חברות או בעלי עסקים, אשר יש להם חובות משמעותיים מאוד שהם אינם יכולים לשלם, מוצאים את עצמם פונים להליך פשיטת רגל. מדובר על הליך שמטרתו היא להגיע להסכמה עם נושיו של האדם ובסופו של האדם לפטור אותו מחובותיו הנוכחיים בהיקף המשמעותי שלהם ולאפשר לו לשלם סכום חודשי קבוע תמורת כל חובותיו, בהתאם ליכולת הכלכלית שלו. אין ספק שמדובר על הליך שיכול להקל מאוד על חייו של האדם המצוי בחובות ועל כן, חשוב מאוד לפנות לעורך דין פשיטת רגל מקצועי שיסייע לאדם בהליך זה.

מהו הסדר נושים?

כאשר מדובר על הסדר נושים, מדובר על סעיף אשר מציע אלטרנטיבה עבור אדם שיש לו חובות בטרם הוא מכריז על עצמו כפושט רגל. כלומר, אדם שיש לו חובות משמעותיים מאוד לנושים רבים ופונה להליך פשיטת רגל, יכול להימנע מהליך פשיטת רגל אם יהיה הסדר כלשהו בינו לבין הנושים שלו. הסדר נושים הוא מעין מסלול חלופי לפשיטת רגל ובו עורך הדין של האדם מגיע להסדר כלשהו בין הנושים של האדם לאדם, הנוגע לסכום אותו הוא יכול להחזיר מדי חודש בחודשו לנושיו. כמו כן, מדובר על הליך שניתן להתחיל בו גם אם האדם כבר הגיש בקשה לפשיטת רגל וזאת במידה לא הוגש נגדו צו כינוס נכסים.

מה כולל הליך הסדר נושים?

בשלב הראשון על החייב לפנות לבית המשפט המחוזי לצורך בקשה לאישור הסדר עם הנושים שלו. לבקשה זו יצורף תצהיר שהאדם לא יכול לשלם את כל חובותיו הכולל את הסיבות שבגינן האדם איננו יכול לשלם את חובותיו. בשלב השני יש להגיש עותק מהבקשה לכונס הנכסים הרשמי במחוז בו מתגורר החייב ובשלב השלישי, בית המשפט יורה לכונס הנכסים הרשמי להגיש את התגובה שלו להצעה של החייב. בשלב הרביעי כונס הנכסים יבקש הפקדת דמי רצינות מהחייב. דמי רצינות אלה יאפשרו לו לעכב את כל ההליכים נגד החייב עד תום המשא ומתן עם נושיו לצורך הגעה להסדר. אין ספק שחשוב מאוד לבצע את הליך ההסדר מול הנושים על כל מה שהוא דורש באמצעות עורך דין העוסק בתחום באופן מנוסה ומקצועי. בקרו והתרשמו באתר http://www.evyatarlaw.co.il/!

 

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: