פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

שחרור ממעצר בית

שחרור ממעצר בית לצורכי פרנסה – האם זה ניתן?

למשטרת ישראל ולבית המשפט, יש כלים שונים כיצד לנהוג עם חשודים טרם מתחיל משפטם. בדרך כלל, בהנחה ולא מדובר בחשוד אשר יש חשש שהוא יברח מהארץ או יחזור על המעשה שבגינו הוא עומד למשפט, אז המדינה תעדיף לשחרר אותו למעצר בית.

יש לכך סיבות שונות והן הגיוניות מאוד, למשל, אין טעם להחזיק אדם לפני משפט כל כך הרבה זמן בבית מעצר או בבית סוהר, שכן זה מאוד בעייתי מבחינת זכויות אדם וזה עולה הרבה כסף למדינה, שנית, ההנחה היא שאם הוא ייכנס לבית מעצר לתקופה ארוכה זה עלול לפגוע בו, במשפחתו ובאפשרות שלו להתכונן למשפט כמו שצריך.

>>> לסיוע משפטי בקרו באתר 7law

לכן, הפתרון הוא שחרור למעצר בית, בין אם זה הבית שלו ובין אם זה בית של קרוב משפחה או חבר. בדרך כלל השופט יחליט לשחרר למעצר בית אצל חבר או קרוב משפחה, אם יש צורך לשמור עליו וכן אם יש חשש שהוא יפגע במישהו מבין בני משפחתו (במידה והעבירות בהן הוא חשוד, הן עבירות בתוך המשפחה).

יש מקרה מיוחד בו המדינה תתיר שחרור ממעצר בית וזה במקרה שמדובר במפרנס יחיד שיש לו ילדים. במקרה כזה, המדינה יכולה לאשר לחשוד לצאת לעבודה, בתנאים מסוימים. על מנת לקבל אישור כזה, יש לעבור תסקיר של שירות מבחן, יש לבדוק את המסוכנות של החשוד, יש לבדוק עד כמה באמת זה משנה ומשפיע, שכן אם מדובר בכך שהוא מפרנס ילד מעל גיל 21 זה משהו אחר מאשר אם הוא מפרנס ילדים קטנים, זה תלוי בסוג העבודה ועוד.

צריך לומר, המדינה הרבה פעמים תסכים לשחרור כזה, אך רק בתנאי שתוטל עליו חובה לשים אזיק אלקטרוני אשר בעזרתו אפשר לדעת איפה הוא נמצא והוא לא יכול לשחרר אותו. מן הסתם, אם יתגלה שהוא מסוכן או שהוא ניסה לברוח מהמעצר בית באמצעות מקום העבודה, אז סביר להניח שבית המשפט יורה שלא לאפשר לו לצאת יותר, וסביר להניח שידרוש ממנו להישאר במעצר בית או אפילו בבית מעצר.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

עורך דין לפשיטת רגל אביתר כהן

עובדים בחדלות פירעון

עובדים שכירים יכולים להרגיש לרוב ביטחון תעסוקתי / כלכלי בזמן עבודתם בתאגיד כזה או אחר, בהנחה והם עובדים חרוצים ומסורים הממלאים את חובתם על פי

קרא עוד »