נהגת עם רישיון פסול? דע את ההשלכות

עורך דין תעבורה מומלץ

עבירת נהיגה עם רישיון פסול נחשבת לעבירת תעבורה חמורה ביותר וזאת בהתאם לסעיף 67 בפקודת התעבורה: סעיף 'נהיגה בזמן פסילה או בניגוד לתנאים'. מה ניתן לעשות במצב כזה? ומהם הצעדים החכמים ביותר בהם ניתן לנקוט? הכל במאמר זה.

נוהגים עם רישיון פסול – חשוב לדעת

נהג שנתפס נוהג עם רישיון פסול נתפס על ידי רשויות בית המשפט כעבריין אשר מזלזל על החוק ועל הוראת בית המשפט. הוא נתפס כאדם שמודע לכך שהוא מסכן את שלום הציבור וזאת משום שכבר נשלל ממנו הרישיון ולמרות זאת הוא החליט לנהוג ברכב ללא רישיון. בנוסף, נהג זה נתפס על ידי בית המשפט כאדם שלא מסוגל להתחייב להתרחק מהכביש ולכן הדין הוא לרוב שלוש שנות מאסר. בנוסף, חשוב לדעת שנהג שנתפס נוהג עם רישיון פסול הוא נהג ללא ביטוח על הרכב, כלומר במקרה של גרימת תאונת דרכים, אין כיסוי ביטוחי בעת רישיון פסול והציבור הוא זה שיצטרך לשאת בנטל ולא חברת הביטוח. לבמשך קריאה בנושא נהיגה בפסילת רישיון

עורך דין תעבורה יכול לעזור?

נהגים רבים אשר נתפסו נוהגים עם רישיון פסול מבינים שמדובר על עבירה חמורה ביותר וסבורים שאין טעם בהוצאה על שירותיו של עורך דין וזאת משום שהשופט כבר חרץ את דינם בהיבט המוסרי והכל אבוד. חשיבה זו שגויה. 

באם אתם פונים אל עורך דין המומחה בתחום דיני תעבורה ובעל ניסיון במקרים של נהיגה עם רישיון פסול, עורך הדין ילמד את התיק, יברר האם באמת עסקתם בפעולת הנהיגה בעת פסילת הרישיון ושידעתם על פסילת הרישיון שלכם או שמא מדובר על פסילה ללא ידיעה ולכן לא ניתן להגיש כנגד הנהג, כתב אישום ולהאשימו באותה עבירה. 

לאחר בדיקות אלו עורך הדין שלכם ויגיע להחלטה באשר למידת הסיכון שצפוי לכם. באם הוא יחליט שיש טעם להשכרת שירותיו הוא יחליט על אסטרטגיה מתאימה וישתמש באלמנטים שונים וזאת במטרה להוביל לזיכוי או להוריד את רמת חומרת הענישה. למידע נוסף עורכת דין דנה דוד

דיני נזיקין כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עובדות חיוניות על רישוי קנאביס רפואי
אם אתם יוצאים לעולם של קנאביס רפואי, בין אם כמגדל, מפיץ או קמעונאי, הבנת היתרונות והחסרונות של רישוי...
קרא עוד »
אפר 22, 2024
כרטיס ביקור לעורך דין? כך תעשו זאת נכון
יצירת כרטיס ביקור לעורך דין יכולה להיעשות בהצלחה רבה וזאת אם מתייחסים למספר דגשים חשובים שנוגעים...
קרא עוד »
יול 09, 2021
שמיכה לתינוקות – 5 דברים שלא ידעתם
נולד לכם הבן הבכור ואתם רוצים לקנות לו שמיכה חמה ומפנקת? אם כך, סביר להניח שאתם מעט מבולבלים, כי אם יש...
קרא עוד »
דצמ 11, 2019