מי הוא עורך דין לשון הרע?

נזקי גוף

לכל אדם חשוב להיות מוערך בפני אנשים אחרים, גם כלפי אנשים זרים שאינם מוכרים בעבר. עבור אנשים שאין כלפיהם היכרות מוקדמת, יצירת הקשר הראשוני מתבססת בעיקר על רושם ראשוני כך שהמראה החיצוני או המילים הראשונות שנאמרות, הן אלו שיכולות ליצור את הרושם הנדרש שאותו אדם רוצה ליצור אצל האחר.

אך ישנם מקרים בהם הרושם הראשוני כבר נוצר, ולא על הצד הטוב ביותר. לרוב ניתן לראות זאת אצל אנשים מוכרים כמו עובדי/נסחרי ציבור, אנשים מפורסמים מעולמות התקשורת, בידור, טלוויזיה ועוד. היכרות עם אנשים אלו לרוב אינו אישי אלא חברתי על פי דיווחים וכתבות המתפרסמות עליהם, כך שאם מדובר בפרסום או אמירה שלילית – דבר זה עלול לפעול לרעתם ולפגיעה בשמם וכבודם.

מהו לשון הרע

הוצאת לשון הרע הוא מונח המתייחס אל פרסום או אמירה שלילית שנאמרת על אדם אחר, ועלולה לפגוע במוניטין ובכבודו של אותו אדם. לשון הרע מתייחסת גם לקבוצת אנשים או ארגונים כמו חברות וגופים גדולים, ולא רק במישור הפרטי.

דוגמה ללשון הרע היא כאשר נאמרים דברים פוגעניים על אדם כמו "הוא אדם שקרן ומניפולטיבי", גם אם מדובר על אמירה בעלת בסיס. מכיוון שזהו דבר העלול לפגוע באדם עליו נאמרו הדברים ולהעליבו, וגם להשפיע לרעה על המוניטין שלו.

חוק איסור לשון הרע

ניתן לראות כי לשון הרע הוא איסור שהחל כבר מתקופת התלמוד, ובתורה מוזכרים במספר מקומות אזכורים בנוגע לאיסור לשון הרע באמירה וגם בשמיעה. במדינת ישראל קיים חוק איסור לשון הרע, האוסר על הפצה של אמירות ופרסומים שליליים ומבזים על אדם אחר.

חוק זה נועד להגן על שמו וכבודו של האדם, ולכן פרסום של לשון הרע על אדם אחר יכול להיות עבירה אזרחית שדינה פיצוי כספי, ואף מקרים בהם יכולה להתפתח למצב של עבירה פלילית עם עונש מאסר.

מהו תפקידו של עורך דין לשון הרע

בין אם אדם נפגע מלשון הרע או הוא חשוד בהפצת לשון הרע כלפי אדם אחר, משרד עורכי דין שלומי וינברג לשון הרע מייצגים אנשים פרטיים וחברות בתחום לשון הרע, תוך פעולות ביטול והסרה של פרסומים ואמירות מבזות.

דיני נזיקין כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תאונת עבודה ביטוח לאומי – איפה זה עשוי לפגוש אתכם
תאונת עבודה ביטוח לאומי הינה נושא חשוב וחיוני, שכל אחד חייב להכיר. מדובר ללא ספק על נושא שעולה לא פעם...
קרא עוד »
אוק 02, 2020
למה חשוב לפנות לעורך דין בעת הליכי גירושין?
גירושין הוא תהליך קשה עבור כל הצדדים המעורבים, היעזרות בעורך הדין המתאים שיעזור לכם להדריך אותו...
קרא עוד »
מאי 04, 2023
תרגום נוטריוני מקצועי בנושאים שונים
תרגום נוטריוני נעשה באמצעות נוטריון שיכול לתרגם את המסמך או לאשר תרגום שנעשה בידי אדם אחר, מומחה לשפת...
קרא עוד »
ינו 22, 2021