פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

נזקי גוף

מי הוא עורך דין לשון הרע?

לכל אדם חשוב להיות מוערך בפני אנשים אחרים, גם כלפי אנשים זרים שאינם מוכרים בעבר. עבור אנשים שאין כלפיהם היכרות מוקדמת, יצירת הקשר הראשוני מתבססת בעיקר על רושם ראשוני כך שהמראה החיצוני או המילים הראשונות שנאמרות, הן אלו שיכולות ליצור את הרושם הנדרש שאותו אדם רוצה ליצור אצל האחר.

אך ישנם מקרים בהם הרושם הראשוני כבר נוצר, ולא על הצד הטוב ביותר. לרוב ניתן לראות זאת אצל אנשים מוכרים כמו עובדי/נסחרי ציבור, אנשים מפורסמים מעולמות התקשורת, בידור, טלוויזיה ועוד. היכרות עם אנשים אלו לרוב אינו אישי אלא חברתי על פי דיווחים וכתבות המתפרסמות עליהם, כך שאם מדובר בפרסום או אמירה שלילית – דבר זה עלול לפעול לרעתם ולפגיעה בשמם וכבודם.

מהו לשון הרע

הוצאת לשון הרע הוא מונח המתייחס אל פרסום או אמירה שלילית שנאמרת על אדם אחר, ועלולה לפגוע במוניטין ובכבודו של אותו אדם. לשון הרע מתייחסת גם לקבוצת אנשים או ארגונים כמו חברות וגופים גדולים, ולא רק במישור הפרטי.

דוגמה ללשון הרע היא כאשר נאמרים דברים פוגעניים על אדם כמו "הוא אדם שקרן ומניפולטיבי", גם אם מדובר על אמירה בעלת בסיס. מכיוון שזהו דבר העלול לפגוע באדם עליו נאמרו הדברים ולהעליבו, וגם להשפיע לרעה על המוניטין שלו.

חוק איסור לשון הרע

ניתן לראות כי לשון הרע הוא איסור שהחל כבר מתקופת התלמוד, ובתורה מוזכרים במספר מקומות אזכורים בנוגע לאיסור לשון הרע באמירה וגם בשמיעה. במדינת ישראל קיים חוק איסור לשון הרע, האוסר על הפצה של אמירות ופרסומים שליליים ומבזים על אדם אחר.

חוק זה נועד להגן על שמו וכבודו של האדם, ולכן פרסום של לשון הרע על אדם אחר יכול להיות עבירה אזרחית שדינה פיצוי כספי, ואף מקרים בהם יכולה להתפתח למצב של עבירה פלילית עם עונש מאסר.

מהו תפקידו של עורך דין לשון הרע

בין אם אדם נפגע מלשון הרע או הוא חשוד בהפצת לשון הרע כלפי אדם אחר, משרד עורכי דין שלומי וינברג לשון הרע מייצגים אנשים פרטיים וחברות בתחום לשון הרע, תוך פעולות ביטול והסרה של פרסומים ואמירות מבזות.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: