פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

הפלה בעקבות רשלנות רפואית

הפלה בעקבות רשלנות רפואית

רשלנות רפואית בהריון הוא דבר שאנו שומעים עליו לא מעט, גם במדינת ישראל אשר מעודדת ילודה ומציעה מגוון מוסדות רפואיים בהם מתרחשות לידות, בכל יום. ולמרות שירותי הרווחה והבריאות שמציעה המדינה: ישנם מקרי רשלנות רפואית שנגרמים לא בזדון – אבל בהחלט בשל הפעלת שיקול דעת שגוי, או היעדר מתן תשומת לב לטענות של מטופלת.

מתי יכולה להתרחש הפלה בעקבות רשלנות?

לפני שנמנה את הדוגמאות השכיחות: חשוב לדעת כי ההגדרה של רשלנות רפואית נוגעת למקרים הם צוות מטפל לא נתן את תשומת הלב המרבית למטופלת, ובכך גרם לרשלנות בלידה. תביעת על רשלנות רפואית בהריון יכולה להיות מוגשת בעת הפלה, לידה שקטה, בעת גרימת נזק ליולדת או לעובר, כמו גם במקרים של נכות, מחלה או מוות (חלילה!) של הרך הנולד.

בעולם רפואי מתקדם עדיין ישנן טעויות שמובילות להפלות, כגון:

אי הפנייה לבדיקות

בדיקת מי שפיר, בדיקת מומים בעובר, בדיקות רמת סוכר ועוד, כולן נדרשות בזמן ההיריון. במקרים שלא הופנתה האישה לבדיקות אלה וכתוצאה מכך נגרם נזק ליילוד, תתכנן רשלנות רפואית.

מתן מרשם שגוי

גם מתן מרשמים שגויים לתרופות, עלולים לגרום לנזק ליולדת ולעובר.

אבחון לקוי

בזמן הריון ולידה נעשות בדיקות דם ובדיקות אולטרסאונד שמטרתן לבדוק כי מצבו של העובר תקין. במידה ולא נעשתה בדיקה נכונה או שהאבחון בעת הפעולה היה שגוי, כנראה שהתרחש אקט רשלני.

אי התייחסות לטענות יולדת

נשים אשר מתלוננות על כאבים קשים, על דימום ושאר מצבים ואינן זוכות להתייחסות של צוות רפואי: יכולות להגיש תביעה נגד המוסד הרפואי.

לידה לא תקינה

לידה מכשירנית לידת ואקום, ניתוח קיסרי ועוד, כולן שיטות ליילד נשים בעת שינוי במצב העובר. במקרה של לידה שלא בוצעה כהלכה וגרמה נזק ליולדת או לתינוק: יש להגיש תביעה מול בית המשפט.

תביעות רשלנות רפואית מוגשות באמצעות עורכי דין מיומנים. לכן יש לבחור את הטוב מכול ואת זה שייצג אתכם נאמנה בבית המשפט, תוך התאמה לצרכים שלכם ובתנאים הנוחים ביותר.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: