פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

1971454-min

דחיית תביעות אלצהיימר

מחלות אלצהיימר ודמנציה הינן מחלות נפוצות בגילאים המבוגרים ופעמים רבות, חולים במחלות אלו ומשפחותיהם נתקלים בדחיית תביעות אלצהיימר בגין סיבות כאלה ואחרות. לפניכם מדריך מקיף אודות תביעות אלצהיימר – מהם הגורמים לדחיית תביעה ומה מומלץ לעשות על מנת לממש את הזכויות המגיעות לכם מחברות הביטוח וביטוח לאומי.

 

מה חשוב לדעת כאשר מגישים תביעת אלצהיימר

אלו הן הפעולות שיש לעשות בטרם הגשת תביעה לאלצהיימר:

  • איסוף מסמכים רפואיים עדכניים אודות המבוטח החולה באלצהיימר או דמנציה
  • איסוף ותיעוד כלל המצבים, בהם חולה אלצהיימר זקוק לעזרה בתפקודים יומיומיים
  • מעבר על כל הביטוחים למציאת כלל הכיסויים הסיעודיים על שם המבוטח

 

הסיבות הנפוצות לדחיית תביעת אלצהיימר

הטענה הנפוצה של חברות הביטוח היא שהמחלה אינה גורמת למבוטח להיות במצב סיעודי. בעצם, חברות הביטוח מנצלות לרעה את בדיקת ADL אשר מטרתה להעריך את אחוזי הנכות של חולי אלצהיימר על ידי בחינת היכולות התפקודיות של המבוטח.

מה שחברות הביטוח מתעלמות ממנו במקרה זה, כי שחולה אצלהיימר אולי מסוגלים להתקלח או להתלבש בעצמם, אך עקב המחלה הם אינם מודעים לכך שעליהם לעשות זאת ועל כן זקוקים לליווי סיעודי צמוד בכל מקרה.

 

מה לעשות במקרה שקיבלתם דחייה מחברת הביטוח

במידה וסורבתם בתביעת אלצהיימר או דמנציה, אל תוורו. מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתביעות אלצהיימר. עורך דין מומחה בתחום מכיר את כל הטריקים של חברתו הביטוח, יידע לסקור את כלל הבעיות הרפואיות והשפעת האלצהיימר על התפקודים היומיומיים, יבחן את כל כיסויי הביטוחים הקיימים ברשות המבוטח ויידע לאילו גומרים בדיוק לפנות על מנת לממש את כל הזכויות של המבוטח. עורך דין לתביעות אלצהיימר יידע לייצר אותכם ואת יקירכם מול בתי המשפט, חברות הביטוח, קרנות פנסיה, ביטוח לאומי, מס הכנסה ומול כל גורם רלוונטי.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

המפקח על המקרקעין

מפקח המקרקעין הינו מפקח אשר אחראי על בדיקת ההיבטים השונים בכל מה שקשור לתחום המקרקעין והפיקוח על הבתים המשותפים ויחסי שכנים בבתים ובבניינים משותפים.  המפקח

קרא עוד »

בודק שכר

אדם שבודק שכר הוא אדם שאוסף ומוודא נתונים על שכר העובדים. עבודה זו נעשית בעיקר על ידי משרד העבודה וסוכנויות ממשלתיות אחרות כדי לבדוק אם

קרא עוד »