פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

דגשים לפני חתונה שנייה

פרק ב' – דגשים לפני חתונה שנייה

מי שכבר עבר מערכת יחסים רצינית בחייו, והתחתן פעם אחת – אבל גילה כי מערכת היחסים שנרקמה אינה מתאימה לאורח חייו – בוחר לצאת שוב אל עולם הרווקים והרווקות, ואף מתאהב מחדש ומחליט לצאת לפרק ב', בין אם על ידי חתונה שנייה לבין אם בחיים משותפים.

מי שרוצה לנסות להתחתן בפעם השנייה, כדאי שינהל את מערכת היחסים שלו תוך שהוא לומד מה כן כדאי לעשות בזוגיות החדשה, וממה כדאי להימנע (זאת על סמך הטעויות שנעשו בעל הנישואין הראשונים).

אחת הטעויות שרבים עושים נוגעות לעניינים של רכוש וכספים, הקליקו למידע נוסף. למשל, יש אנשים שהביאו לקשר: דירה, מכוניות, חסכונות ונכסים ולאחר שהקשר נגמר – מצאו עצמם חסרי כול או לפחות חסרים בחמישים אחוזים ממה שהיה להם לפני הנישואים הראשונים. במקרים כאלה רבים מתחרטים כי לא ביצעו פעולות שונות לפני הנישואין.

אז למה צריך לשים לב לפני נישואים שניים?

הנה 3 דברים חשובים:

חתימה על הסכם ממון

חתימה על הסכם ממון תגן עליכם ממפלה נוספת בכול הנוגע לנושא הכלכלי, קראו על הסכם ממון על נכס והשלכותיו למשל. מי שינסח  הסכם ממון באמצעות עורך דין, יוכל לעגן בחוק את השמירה על הנכסים שלו, כמו גם לחלק את הרכוש כאוות נפשו. הסכם כזה עושים עם בני או בנות הזוג, לא רק בעלי ממון, אלא אנשים ממוצעים שיש לכם נכסים והון בסכומים משתנים.

עריכת צוואה

ערכו באמצעות עורך דין צוואה, ודאגו ליורשים החוקיים שלכם או לשארי הבשר שלכם. במידה ואין לכם קשר טוב עם בני משפחה ובמידה ותרצו להוריש את הנכסים והממון שלכם לבני הזוג –  גם כאן יש לבצע חתימה מסודרת על צוואה.

למדו מטעויות

כמו שהזכרנו קודם, נישואין שניים מאפשרים הזדמנות נהדרת ללמוד מטעויות. היו שלווים ונעימים אחד עם השני, שימו לב כי אתם כנים, אמיתיים ומעריכים את בני הזוג ואל תתנו למערכת היחסים לגווע. בכך תוכלו להישאר יחד באושר למשך שנים ולחגוג את כל הטוב שמערכת היחסים תביא לכם.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: