פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

מה נחשב לתאונת עבודה?

תאונת עבודה היא אירוע המתרחש במקום העבודה, הגורם לפציעות עובדים. תאונות עבודה יכולות להיגרם מגורמים רבים ושונים, כולל טעות אנוש, תקלה במכונות, תנאים מסוכנים או גורמים סביבתיים כמו רעש, אור וטמפרטורה. ההגדרה של תאונת עבודה משתנה מעט בין המדינות, אבל הפרמטרים הכלליים זהים, והנה מה שצריך לדעת.

הגדרה של תאונות עבודה

ניתן להגדיר תאונת עבודה ככל אירוע בלתי צפוי המתרחש בעת ביצוע מטלות הקשורות לעבודה בתשלום או במהלך שעות העבודה. תאונה זו אמורה לגרום לפציעה פיזית או להוביל להשפעות בריאותיות ארוכות טווח, נכות זמנית או קבועה, ואפילו מוות. תקריות המתרחשות במהלך ארוחת הצהריים או בדרך לעבודה וממנה אינן נחשבות בדרך כלל לתאונות עבודה.

דוגמאות לתאונות עבודה

תאונות עבודה יכולות ללבוש צורות רבות, מחתכים וכוויות קלים ועד לפציעות חמורות יותר כמו עצמות שבורות, חתכים, טראומות ראש, נקעים או שיתוק. הם יכולים לנוע גם ממצבים חריפים מתאונות לכאלה הנובעות מחשיפה ממושכת למצבים מסוכנים, כגון מחלות מפותחות כמו מחלות בדרכי הנשימה או אובדן שמיעה.

הסוגים הנפוצים ביותר של תאונות עבודה כוללים החלקות, מעידות ונפילות, תאונות שבהן מעורבות מכונות או ציוד, התחשמלות, תאונות חשיפה כימיות וביולוגיות ותאונות הקשורות לתחבורה.

אחריות על תאונות עבודה

מעסיקים אחראים ליצירת סביבת עבודה בטוחה לעובדים ולמזעור הסיכון לתאונות על ידי הקפדה על נוהלי בטיחות תקינים והכשרת עובדים בהתאם. במקרה של פגיעה בעבודה, על המעסיקים לתעד את האירוע ולדאוג למענה מיידי ויעיל תוך נקיטת צעדים על מנת להבטיח שהתאונה לא תתרחש שוב, כגון הכשרה מחדש של העובדים בנושא בטיחות בעבודה.

העובדים אחראים גם לנקוט באמצעי בטיחות נאותים, שימוש בציוד מגן שסופק על ידי המעסיק, דיווח על מצבים לא בריאים ולא בטוחים וביצוע הוראות בטיחות. עיסוק בהתנהגות פזיזה בזמן העבודה עשוי לפטור את המעסיקים מאחריות במקרה של תאונה.

צרו קשר עם עו"ד יובל וסרברגר בר >>>

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: