איך מוציאים ויזה לארצות הברית?  כל הדגשים

ארצות הברית ידועה כארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, אך האפשרויות נהיות קצת יותר מוגבלות כאשר תושבי חוץ מעוניינים להיכנס אליה. ארצות הברית היא מקום מרתק לטייל בו, לעבוד או ללמוד, אך הכניסה אליה דורשת מאיתנו הוצאת ויזה – ומדובר בתהליך שלעיתים עלול להיראות לנו מתיש ואף מלחיץ. עם זאת, למרות שמדובר בתהליך ארוך אפשר לעבור אותו בשלום בלי יותר מדי סיבוכים אם עובדים מסודר. כל הדגשים להוצאת ויזה לארצות הברית בהצלחה במאמר זה.

 

קודם כל – מלאו טופס DS160

הדבר הראשון שצריך לעשות כל מי שמעוניין בהוצאת ויזה לארצות הברית הוא מילוי טופס DS160 אותו תוכלו למצוא באתר ברשמי של שגרירות ארצות הברית. מדובר בטופס די ארוך ובנוסף להכל הוא הוא באנגלית – אז כבר במילוי הטופס תוכלו להתאמן על האנגלית שלכם לקראת הטיסה לארצות הברית. בטרם מילוי הטופס הכינו את הדרכון שלכם, והצטיידו בוויזה קודמת במידה והייתה לכם. כמו כן, שימו לב שאתם נמצאים באתר הרשמי של השגרירות ולא באתר מתחזה.

 

קבעו ראיון בשגריות ושלמו אגרה

לאחר מילוי הטופס תוכלו באופן מיידי לקבוע ראיון בשגרירות ארצות הברית בישראל ולבצע קביעת תור לדרכון אמריקאי, וכן לשלם אגרה בסך 160$ באשראי או באמצעות בנק הדואר. הקפידו להגיע לראיון בזמן, אך אין צורך להקדים יתר על המידה כי ממילא לא יתנו לכם להיכנס.

 

לקראת הראיון הכינו תמונת פספורט

לראיון בשגרירות אתם צריכים להגיע עם תמונת פספורט שלכם. חשוב לשים לב כי לא כל תמונת פספורט טובה למטרה זו, ולא תוכלו פשוט להשתמש בתמונת פספורט שצילמתם ושוכבת אצלכם המגירה. תמונת הפספורט צריכה למלא כל מיני תנאים: אוזניים חשופות, שיער אסוף, ללא חיוך, פנים נקיות ורקע לבן מאחוריכם. כאשר אתם מצלמים את התמונה הבהירו כי מדובר בתמונה לויזה לארה"ב.

 

כך תתכוננו לראיון

אז חיכיתם והגיע יום הראיון עצמו. אל השגרירות עליכם להגיע עם דרכון בתוקף, תמונת פספורט כאמור וכן טופס DS160  מודפס. אנחנו ממליצים לכם להצטייד במסמכים שיוכלו להצביע על יציבותכם בישראל, כגון תלושי שכר, חוזה שכירות דירה, אישור לימודים, חוזה עבודה וכיוצא בכך. חשוב לדעת כי לא תוכלו להיכנס לשגרירות עם טלפון סלולרי או כל מכשיר אלקטרוני אחר, אך ניתן להביא עיתון או ספר ואנחנו בהחלט ממליצים להביא דבר מה שיעסיק אתכם מכיוון שזה צפוי להיות יום ארוך בשגרירות.

 

הראיון עצמו הוא קצר ולמעשה נמשך כשתי דקות, ובסופו תדעו אם הבקשה שלכם לקבלת ויזה מאושרת או נדחית. הראיון עלול להיות מלחיץ מטבע הדברים, אך השתדלו לא להראות שאתם לחוצים או עצבניים, להסתכל לקונסול בעיניים ולשדר רוגע ונחמדות.

 

מה הלאה?

במידה ובקשתכם אושרה, תצטרכו להשאיר את הדרכון בשגרירות ולאחר מכן תוכלו לקבל אותו הביתה תוך מספר ימים. במידה ובקשתכם נדחתה תמיד תוכלו לנסות שוב, ולא תצטרכו להמתין בין בקשה לבקשה.
בקרו באתר של אמריקן דוקס על מנת לקרוא בהרחבה על הנושא!

 

דיני נזיקין כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שרותי תמלול – מה זה כולל?
אם תכנסו לרשת האינטרנט ותחפשו מתמללים, תגלו שכיום אפשר למצוא ממגוון רחב של אנשי מקצוע העוסקים בתרגום...
קרא עוד »
יונ 06, 2022
איך תובעים לאובדן כושר עבודה
החשש הגדול ביותר של כל אדם בוגר הוא לאבד את היכולת לפרנס את עצמו ואת בני משפחתו התלויים בו. נשים...
קרא עוד »
ינו 07, 2021
מגשר לגירושין בראשון לציון
גירושין תמיד היו וימשיכו להיות תהליך קשה וכואב, כל בית שעומד להתפרק, הוא עולם שלם שמתפרק, הגורם לגלי...
קרא עוד »
מאי 31, 2021