פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

מהן תאונות עבודה?

מהן תאונות עבודה?

על י החוק של הביטוח הלאומי – תאונת עבודה יכולה להיות מוכרת במקרים של אבדן כושר עבודה. מי שיוגדר כאדם שנפצע תחת תנאים אלה, יקבל פיצוי מהביטוח הלאומי ומשאר חברות הביטוח הפרטיות. אבל מה נחשב כתאונת עבודה? הנה מספר דוגמאות: 

נפילה מגובה, החלקה, שבר או נקע

מי שנפל בגובה בעת העבודה, מי שהחליק במרחב החברה או הארגון שבו הוא עובד, מי שניסה להציל עובד מתאונה ונפל או שבר איבר בגוף, ובעצם כל פגיעה שמתרחשת במקום בו עובדים ומחוצה לו – נחשבת תאונת עבודה, הקליקו למידע נוסף. יש אינספור דוגמאות לנפילות/ פציעות / שברים ותאונות כמו נפילה ממנוף, החלקה ונקיעת הרגל, ריטוש אצבע במכונה וכולי. 

מחלת עבודה, התקף לב, שבץ מוחי

מחלות עבודה יכולה להגרם בכול זמן ובכול מקום, גם אם לקח להן שנים רבות להתפתח. מי שחלה בסרטן עקב חשיפה לחומר מסוכן – יהיה מוכר כנכה ונפגע תאונות עבודה. גם מי שקיבל אירוע מוחי או התקף לב עקב סטרס במקום העבודה – יהיה זכאי לפיצוי. יש אינספור דוגמאות למחלות מקצוע שניתן לקבל בגינן פיצוי וקצבת נכות זמנית או קבועה. 

תאונות דרכים

תאונות דרכים בדרך למקום העבודה יכולות להוות עילה להגשת תביעה מול הביטוח הלאומי ומול חברות הביטוח. גם מי שיצא בבוקר או חזר בערב ממקום העבודה והיה מעורב בתאונה – יכול לבחון את זכאותו לפיצוי. 

מהו הצעד הבא?

לאחר הכרות עם המקרים שנחשבים תאונת עבודה, מומלץ למלא טפסי תביעה באתר של הביטוח הלאומי. אם חלים עיקובים או סירובים להעניק לכם את הזכויות – פנו אל משרד עורכי דין חיים הקמן ע"מ שייצג וילווה אתכם עד מיצוי מרבי של הזכויות שלכם. 

 

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: