פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

ליקויי בנייה ממה צריך להיזהר?

ליקויי בנייה ממה צריך להיזהר?

אדם שרוכש נכס צריך להיות ערני מאוד. כי כמו שאנחנו בודקים כל פריט או אביזר שאנחנו חושבים לקנות, כך חייבים גם לבדוק היטב את הנכס. וזאת כי תהליכי בנייה הינם מורכבים מאוד וכוללים מספר שלבים. וכדי שהמבנה אכן יתאים לדרישות התקנים הרלוונטיים, ועל מנת למנוע מצבים בהם אנחנו מגלים מאוחר מידי ליקויי בניה, חשוב מאוד לעורך בדיקה מקצועית לאחר סיום העבודה, ולפעמים גם במהלכו. כך נוכל למנוע מצבים של ליקויי בנייה.

ממה צריך להיזהר?

יש מספר תחומים רגישים בהם קבלנים עלולים לבצע ליקויי בנייה. ליקויים כאלו שפוגעים באיכות המבנה וגם ברמת הבטיחות שלו. וכמובן עלולים לגרום לבלאי ולתקלות במהלך השימוש בו. היות שכך חשוב מאוד להיות דרוכים ולעקוב אחרי תהליכי הבנייה, וזאת במטרה למנוע ליקויי בנייה. כמו כן במידה ומדובר על רכישת נכס או קבלת מפתח מקבלן, יש לערוך בדיקה מקצועית ויסודית בליווי עו"ד מומחה כדי לאתר ליקויים והציע דרכי פתרון. במיוחד מדובר על היבטים כמו רטיבות ואטימה בעייתית, עבירות בנייה וכן בעיות מבחינת הנדסת הבניין. אלו ליקויים רווחים שעשויים לאפיין מבנים רבים.

עורך דין מומחה בתחום

בכל מה שקשור להתנהלות בין לקוחות לבין קבלנים בעניין ליקויי בנייה וגם הפקעת קרקעות, חשוב לדעת כי יש חוקים שקובעים את הכללים. ובמידה ונתגלע ויכוח בין הצדדים ניתן לפנות אל עורך דין על מנת למצוא את עמק השווה. כמו כן אם יש צורך להגיש תביעה או לדרוש מקבלן או חברת בנייה תיקון או פיצוי, יש להיעזר בעורך דין מומחה בענף הספציפי. מדובר על עורכי דין שעוסקים בתחם המסחרי והאזרחי. אם כי יש לבחור משרד עורכי דין ששמים דגש על תחומי הבנייה והתכנון. אלו ילוו אתכם במקצועיות רבה.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: