איך לתבוע רופא שיניים

איך לתבוע רופא שיניים

לעיתים במהלך טיפולי שיניים עלול להיגרם נזק למטופל. במקרה שכזה ניתן לתבוע תביעת נזיקין בגין רשלנות רפואית, כאשר המטרה היא לזכות בפיצוי. על התובע להוכיח כמובן כי הנזק שנגרם לו נגרם שתוצאה בשל הרשלנות של הרופא. כמו כן, עליו להוכיח את ההיקף של הנזק. תביעת רשלנות רפואית היא תביעה יחסית מורכבת ועל כן, היא דורשת מומחיות של עורך דין הבקיא בתחום.

כיצד מגישים תביעה בגין רשלנות רפואית?

חשוב לדעת כי תביעת רשלנות רפואית בשיניים היא מורכבת באופן יחסי ועל כן היא דורשת ייצוג בידי עורך דין מקצועיים ומנוסים בתחום. בהתחשב בכך שעלות התביעה היא גבוהה באופן יחסי, לא כל נזק שנגרם למטופל בתהליך טיפול שיניים הוא נזק שכדאי בגינו לתבוע את רופא השיניים וזאת בשל ההשקעה הכלכלית המשמעותית. בית המשפט לתביעות קטנות הוא לא המקום לתבוע בו תביעה בגין רשלנות רפואית ולא מעט מהתביעות שמגיעות לבית משפט מעין זה בתחום נמחקות או מועברות הלאה להליך שגרתי בבית משפט השלום. לכן, במקרים הללו אם הרופא שטיפל במטופל והסב לו נזק מבוטח בביטוח אחראיות מקצועית, ניתן להגיש לחברת הביטוח שבה הוא מבוטח באופן ישיר או באמצעות הרופא מכתב דרישה שנערך וחתום על ידי עורך דין.

מה היתרונות במכתב דרישה?

ישנם יתרונות רבים במכתב דרישה. היתרון הבסיסי והמרכזי ביותר הוא כמובן החיסכון המשמעותי בעלויות. יתרון נוסף הוא המהירות. כל התהליך אורך לרוב בין חצי שנה לשמונה חודשים. יחד עם זאת, לרוב הסכום הכספי שישולם בשל מכתב דרישה יהיה נמוך מהסכום שניתן להשיג בהליך משפטי.

אם נפגעתם במהלך טיפול שיניים, כדאי להתייעץ עם עורך דין אורן הדר שידוע כמקצועי ומנוסה בתחום ויוכל לסייע לכם להחליט האם כדאי לכם בגין המקרה לתבוע תביעת נזיקין רגילה בבית משפט או להגיש מכתב דרישה.

דיני נזיקין כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סיבות חשובות ללמוד אנגלית
לימוד אנגלית היא מיומנות שחשובה לא רק לאנשים שרוצים ללמוד בארצות הברית או בקנדה, אלא גם למי שרוצה...
קרא עוד »
דצמ 24, 2022
תביעת תאונות עבודה היא לא טאבו
תאונות עבודה עלולות להתרחש בכל זמן ואכן לצערנו הן מתחרשות בארץ כמעט כל יום וזאת עקב טעויות אנוש, ציוד...
קרא עוד »
ספט 30, 2018
נוטריון לספרדית – לא רק בטלנובלות
זה ידוע לכולם, העשור האחרון הוא העשור הכי מוצלח בנושאי העליה הגדולה המשמעותית בבקשות עבור דרכון...
קרא עוד »
יונ 26, 2022