הסדרת מעמד בני זוג – הסבר על התהליך

הרעיון של הסדרת מעמד בני זוג הוא להתקדם לקראת קבלת אזרחות לבן או לבת זוג שהם אזרחים זרים. תהליך זה, שנעשה בצורה מדורגת, כרוך בהגשת מסמכים, תצהירים והגשת בקשה רשמית. נסביר על הדגשים החשובים בתהליך. 

בסיס של קשר זוגי אמיתי 

על מנת שיהיו סיכויים טובים להצליח עם הסדרת מעמד בני זוג, יש צורך להוכיח שקיים קשר זוגי אמיתי. הרשויות מבקשות למנוע נישואין פיקטיביים או התחזות של ידועים בציבור רק כדי להשיג אשרת עבודה ושהייה בישראל. 

איך מוכיחים קשר זוגי 

בתהליך של הסדרת מעמד בני זוג, יש צורך לפנות לרשות המטופלת בכך בארץ או לנציגות בחו"ל כדי להגיש את הבקשה. לרשות מנהל האוכלוסין המקושרת למשרד הפנים יש להוכיח קשר זוגי בכמה דרכים. במידה ויש אישור נישואין, יש להמציא תעודת נישואין. זוגות נשואים או ידועים בציבור צריכים לפרט בכתב על מהות הקשר ביניהם ולהצהיר על נכונות כל הפרטים. ראיון מול נציג ישראלי יקבע במידה רבה האם התהליך ימשיך. 

מסמכים מקוריים או באישורי נוטריון 

יש להמציא מסמכים מקוריים או בעלי הוכחת אותנטיות, תעודת נישואין, תעודת לידה, דרכון של בן או בת הזוג (האזרחים הזרים). יש להמציא תעודת יושר, תצלומים של שני בני הזוג ועוד. כל אלה הכרחיים. ללא הגשת בקשה עם מילוי מסמכי הבקשה והנלווים, הסדרת מעמד בני זוג לא תתחיל. אם הטיפול יסורב, בן או בת הזוג יצטרכו לעזוב את ישראל בתוך פרק זמן של כחודש. 

אישור שהייה ועבודה 

השלב הבא ממשיך עם קבלת אישור שהייה זמנית לכחצי שנה. האישור מאפשר לעבוד וליהנות מכל הזכויות הסוציאליות בארץ. לאחר מכן, מאריכים את האישור לשנה, במשך מספר פעמים. רק בסוף תהליך מתקבלת אזרחות מלאה. פרטים ומידע נוסף על התהליך והנושא המורכב ניתן למצוא גם באתר https://klain-adv.co.il/.

דיני נזיקין כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך מתבצעת מסירה משפטית אישית כדין?
למסור חבילה לחבר או לשלוח כרטיס ברכה או זר פרחים כאות הערכה או תודה זה עניין פשוט לחלוטין ואף אחד לא...
קרא עוד »
דצמ 25, 2020
אבני חן נסתרות: ארבעה יתרונות לא מוערכים של מערכת ניהול עסקית
כשצוללים לתוך עולם מערכות הניהול העסקי (BMS), קל להדגיש את החשודים הרגילים ביתרונות: יעילות, ארגון...
קרא עוד »
אפר 17, 2024
למה עורכי דין צריכים יח"צ?
השימוש באנשי יחסי ציבור בקרב עורכי דין ומשרדיהם, הולך וגובר עם השנים. זה אך טבעי, לאור התחרות הקשה שיש...
קרא עוד »
אוק 26, 2020