פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

מה לעשות בחקירת מצ

מה לעשות בחקירת מצ"ח?

חקירת מצ"ח היא מושג שמרתיע כל חייל, בפרט שהרבה פעמים לא ברור מאיפה יש לצבא את המידע אודות החייל.

במקרים רבים, חיילים, בלי לחשוב יותר מידי, עושים דברים שאסורים על פי כללי הצבא, ואז, ביום בהיר, כשהם חושבים שאף אחד לא רואה, לא יודע, הם מוזמנים לחקירה במצ"ח.

משמעות החקירה היא קודם כל פתיחת תיק לאותו חייל ובמידה והוא מואשם, התיק הזה הולך אתו לנצח באותה האשמה. 

אין ספק שזה לא כדאי ולכן, השאלה שעולה מאליה היא, האם יש מה לעשות? והתשובה היא, למזלכם, כן. יש כמה צעדים שתוכלו לעשות כדי למזער נזקים או אפילו לבטל אותם לחלוטין. 

איך? המשיכו לקרוא כדי לדעת. 

חקירת מצ"ח

חשוב לדעת שמרגע שקראו לכם לחקירה, כדאי לנצל את הזמן, במידה ויש לכם ולהתייעץ עם עורך דין צבאי מומחה. זה הצעד הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות.

למה? נורא פשוט. בלי ידע מקדים אתם כנראה תפלטו אי אלו נתונים שבסופו של דבר, יעמדו לרעתכם. 

החוקרים מכירים היטב את המלאכה, הם משתמשים בשיטות של חוקרים אמיתיים, זה לא צעצוע ולכן, עורך דין שמכיר את התחום מבפנים יוכל להדריך אתכם מה לענות, איך להגיב, מתי לשתוק.

גם אם זה נראה לכאורה, שאם אתם מעוניינים בעורך דין, כנראה אתם אשמים, לבית המשפט הצבאי אסור לקחת כזה שיקול בחשבון משום שלכל נאשם, בטח ובטח לחייל, יש את הזכות להתייעץ עם עורך דין. 

בנוסף, חשוב לזכור שהצבא מפעיל דרכים מתוחכמות כדי להוציא מכם מידע, כמו למשל, שימוש בנהגים חביבים שמכירים אתכם תוך כדי נסיעה לחקירה ועוד. 

לסיכום וסיום, כדי לעבור את חקירת מצ"ח בשלום ללא רישום פלילי (קראו בהרחבה אודות רישום פלילי מופחת צבאי), כדאי להתייעץ עם עורך דין מומחה לענייני חקירות צבאיות. 

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: