פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

העסקת עובדים סיעודיים זרים

העסקת עובדים זרים

העסקת עובדים  זרים הפכה זה מכבר לנורמה בישראל. יחד עם זאת, התנאים להעסקת עובדים זרים הם מורכבים ולעיתים גם נוקשים. בנוסף, הצורך בהעסקת עובדים סיעודיים זרים בישראל לא פוחת, אלא רק עולה ומאתגר את המדינה, כמו גם את המעסיקים, אשר לעיתים מוצאים עצמם בעימות מול המדינה, בגלל העסקה שלא כחוק. אז מה אפשר לעשות?

 

העסקת עובדים זרים באופן חוקי

העסקת עובדים זרים בישראל היא חוקית במסגרת תנאים ספציפיים בלבד.

 

התנאי הראשון הוא העסקה במסגרת ענפים מוגדרים במשק. המוכר ביניהם הוא תחום הסיעוד, אבל גם בענפי הבנייה והחקלאות, בישול במטבחים אתניים ותחומי התמחות ספציפיים, העסקת עובדים זרים היא אפשרית.

 

נוסף על כך, העובד הזר צריך להחזיק רישיון עבודה בישראל, אף המעסיק חייב להחזיק אישור רשמי מהרשויות ולבסוף, אם תחום ההעסקה אינו סיעודי, על המעסיק לשלם אגרה עבור אישור להעסיק עובדים זרים.

 

העסקה לא חוקית של עובדים זרים

העסקה בלתי חוקית של עובדים זרים יכולה לגרום לקשיים רבים עבור המעסיק וכן עבור העובד, אשר מעמדו החוקי בישראל מעורער מלכתחילה. 

 

יחד עם זאת, חשוב להבין כי מצבים רבים בהם אתם עשויים לחשוב כי לא נותר פתרון חוקי להעסקת עובדים זרם, יכולים להיפתר באופן חוקי – עם סיוע משפטי ממוקד.

 

כל למשל, אפשר להגיש בקשה להארכת אשרה של עובד זר, בנסיבות מסוימות, גם אם כבר הגשתם בקשה והיא נדחתה.

 

הגשה מסודרת, מקצועית ומפורטת של בקשה כזו תגדיל את הסיכוי שלכם לקבל אישור, אך גם אם הבקש יהראשונית נדחית, אפשר להגיש ערעורים ואף להגיע עד לבית המשפט העליון בהתאם לנסיבות.

 

למידע נוסף אודות העסקה חוקית של עובדים זרים וקבל ייעוץ משפטי בנושא העסקת עובדים זרים – פנו אל עו"ד דפנה שגל פודור!

 

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: