תביעת תאונות עבודה היא לא טאבו

תביעת תאונות עבודה

תאונות עבודה עלולות להתרחש בכל זמן ואכן לצערנו הן מתחרשות בארץ כמעט כל יום וזאת עקב טעויות אנוש, ציוד בטיחות לקוי או לא נמצא, ישנן תאונות שמתרחשות עקב העדר אבטחה ויש כאלה שאף קורות בדרך לעבודה.

עם זאת חשוב לדעת כי במידה ואתם או בני המשפחה שלכם נפגעתם בתאונות עבודה, ישנן כמה וכמה דרכים שעליהם לפועל בהן כדי לקבל את הפיצוי ההולם ביותר עבור הפגיעה והנזק שנגרמו לכם.

אבל כיצד מגישים תביעת תאונת עבודה? הנה כמה דברים שחייבים לדבר עליהם ולא לשמור בסוד:

פגיעה מתאונת עבודה היא כזאת אשר גוררת עמה העדר ימי עבודה ופגיעה ביכולת ההשתכרות, היא גורמת נזקים פיזיים ואף נכות או אבדן כושר עבודה זמני או קבוע. תאונות מסוג זה קורות היום בשלל חללי ייצור, מפעלים, בתי עסק ובכל מקום שבו עובדים בני אדם.

לאחר תאונה מסוג זה יש לנקוט בפעולות הבאות:

תיעוד התאונה – שימו לב כי אתם מבצעים תיעוד לתאונה גם על ידי החתמה של מנהל העבודה ושל נוכחים במקום העבודה בזמן התאונה, על טפסים מתאימים אותם יש להוריד מאתר ביטוח לאומי.

קבלת חוות דעת רפואית – חשוב לטפל בפציעה ולגשת אל רופאים מומחים שיכולים לאפשר לכם חוות דעת מקצועית בנוגע לרמת הפציעה שלכם, כושר התפקוד לאחר הפציעה ודרכי הטיפול.

וועדות רפואיות – לאחר שמסמכי התביעה הוגשו לביטוח לאומי אודות הפציעה שלכם, או של בני המשפחה שלכם יצטרך הנפגע להגיע אל וועדה רפואית של המוסד לביטוח הלאומי שם יקבעו אחוזי הנכות של הנפגע.

חשוב לדעת כי במדיה והמוסד לביטוח לאומי אינו מכיר בנכות הזמנית או בנכות הקבועה שלכם ואינו מאפשר לכם את הפיצוי ההולם, יש לבחור עורך דין תאונות עבודה, כמו פייפר כהן עורכי דין, שיוכל לסייע לכם למצות את כל הזכויות המגיעות לכם לערער מול הוועדה ולאפשר לכם את הפיצויים הראויים אודות תאונה העבודה שהייתם מעורבים בה.

דיני נזיקין כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חוקים שכדאי להכיר בהוצאת אזרחות אמריקאית
הסיבה שלכם לרצות לקבל אזרחות אמריקאית לא ממש משנה. השאלה שכן משנה היא האם אתם יודעים אם אתם זכאים...
קרא עוד »
ינו 05, 2020
פטור ממס הכנסה לנכים – מבררים את הזכאות בקלות
בירור של זכאות לקבלת פטור ממס הכנסה לנכים זה משהו שאתם יכולים לעשות עם שיחה טלפונית קצרה. רק תצטרכו...
קרא עוד »
ינו 18, 2022
תובנות חיוניות: ניווט במחירי תקשורת ומעבר לכך
בעולם הדיגיטלי המתפתח במהירות שלנו, תקשורת היא לב ליבה של האינטראקציות היומיומיות שלנו, הן מבחינה...
קרא עוד »
פבר 22, 2024