מהו חוק איסור לשון הרע?

עורך דין לשון הרע

לשון הרע דבר נורא.

לשון הרע זה כבר מזמן לא רק איזה עניין קטן אשר מוזכר בתנ"ך. בימינו אנו לשון הרע מקבלת משמעות שונה, בגדול האיסור הינו אותו איסור כפי שמופיע בתנ"ך רק שהיום ישנם מגבלות נוספות אשר מתווספות ומגדירים את איסור לשון הרע בצורה מעט שונה. אך למה בדיוק מתכוונים בחוק? מה הם הסיכונים שיש בעבירה על החוק הנ"ל? ועוד מידע חיוני על החוק אשר יכול להועיל רבות כאשר נקלעים לסיטואציה בה עברנו על החוק.

 

חוק איסור לשון הרע.

מטרת החוק היא למעשה לשמור על כבוד האדם בכך שהחוק אוסר על השמצה או פרסום שלילי (במידה מסוימת ופוגענית) כלפי אדם פרטי או חברה. עבירה על החוק עשויה להוביל להליכים משפטיים כמו תביעה ותשלום של פיצויים עבור האדם אשר נפגע. כל אזרח רשאי להגיש תלונה במידה ונפגע מלשון הרע גם אם זה דרך הדיגיטל ולא פנים אל מול פנים. החוק נכנס לתוקף בשנת – 1965 אך תקף גם היום.

 

מה עושים אם מסתבכים בפרשה?

במידה ואדם או חברה מעוניינים לתבוע אתכם בטענה כי עברתם על חוק איסור לשון הרע, מומלץ מאוד לפנות לעורך דין המתמחה בתחום נזיקין על מנת לקבל סיוע משפטי בנושא. גם במקרה ההפוך כלומר אם נפגעתם מפרסום כלשהו ברשת או בכל מקום אחר, גם במקרה כמו זה רצוי מאוד לפנות לעורך דין בתחום כדי להבין מה עליכם לעשות וכיצד ניתן לקבל את הפיצוי המקסימלי.

 

לסיכום.

חוק איסור לשון הרע הינו חוק חשוב מאוד שיש לציית לו בקפידה. כדי לא להסתבך בפרשיות מיותרות ולשלם סכומים של כסף גם בתור פיצוי עבור הנפגע וגם עבור עורך הדין עבור שכר הטרחה לכן עדיף לשקול מילים ולכבד את החוק ואת כבודו של כל אדם. 

לקבלת ייעוץ צרו קשר עוד היום עם עורך דין לשון הרע

דיני נזיקין כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין ייפוי כח מתמשך – לאחר הדרדרות במצב הרפואי
בעזרת מתן ייפוי כח מתמשך לעורך דין, יכול עורך דין הדין לנהל את כל ענייניו הרפואיים, האישיים, המשפטיים...
קרא עוד »
דצמ 09, 2021
עורך דין נזיקין – עד כמה זה נחוץ?
מי שנפצע אם נפל במדרכה, נדרס על ידי אופניים חשמליים, או קרתה לו תאונת עבודה, אמור לקבל על כך פיצוי כספי...
קרא עוד »
אוק 30, 2020
מה זה gdpr
כאשר מדובר על gdpr מדובר על תקנות שתוקנו באפריל 2016 ואושרו על ידי הפרלמנט האירופאי. האכיפה של התקנות...
קרא עוד »
ספט 09, 2020