פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

עורך דין לשון הרע

מהו חוק איסור לשון הרע?

לשון הרע דבר נורא.

לשון הרע זה כבר מזמן לא רק איזה עניין קטן אשר מוזכר בתנ"ך. בימינו אנו לשון הרע מקבלת משמעות שונה, בגדול האיסור הינו אותו איסור כפי שמופיע בתנ"ך רק שהיום ישנם מגבלות נוספות אשר מתווספות ומגדירים את איסור לשון הרע בצורה מעט שונה. אך למה בדיוק מתכוונים בחוק? מה הם הסיכונים שיש בעבירה על החוק הנ"ל? ועוד מידע חיוני על החוק אשר יכול להועיל רבות כאשר נקלעים לסיטואציה בה עברנו על החוק.

 

חוק איסור לשון הרע.

מטרת החוק היא למעשה לשמור על כבוד האדם בכך שהחוק אוסר על השמצה או פרסום שלילי (במידה מסוימת ופוגענית) כלפי אדם פרטי או חברה. עבירה על החוק עשויה להוביל להליכים משפטיים כמו תביעה ותשלום של פיצויים עבור האדם אשר נפגע. כל אזרח רשאי להגיש תלונה במידה ונפגע מלשון הרע גם אם זה דרך הדיגיטל ולא פנים אל מול פנים. החוק נכנס לתוקף בשנת – 1965 אך תקף גם היום.

 

מה עושים אם מסתבכים בפרשה?

במידה ואדם או חברה מעוניינים לתבוע אתכם בטענה כי עברתם על חוק איסור לשון הרע, מומלץ מאוד לפנות לעורך דין המתמחה בתחום נזיקין על מנת לקבל סיוע משפטי בנושא. גם במקרה ההפוך כלומר אם נפגעתם מפרסום כלשהו ברשת או בכל מקום אחר, גם במקרה כמו זה רצוי מאוד לפנות לעורך דין בתחום כדי להבין מה עליכם לעשות וכיצד ניתן לקבל את הפיצוי המקסימלי.

 

לסיכום.

חוק איסור לשון הרע הינו חוק חשוב מאוד שיש לציית לו בקפידה. כדי לא להסתבך בפרשיות מיותרות ולשלם סכומים של כסף גם בתור פיצוי עבור הנפגע וגם עבור עורך הדין עבור שכר הטרחה לכן עדיף לשקול מילים ולכבד את החוק ואת כבודו של כל אדם. 

לקבלת ייעוץ צרו קשר עוד היום עם עורך דין לשון הרע

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

העסקת עובדים סיעודיים זרים

העסקת עובדים זרים

העסקת עובדים  זרים הפכה זה מכבר לנורמה בישראל. יחד עם זאת, התנאים להעסקת עובדים זרים הם מורכבים ולעיתים גם נוקשים. בנוסף, הצורך בהעסקת עובדים סיעודיים

קרא עוד »