פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

1250304 (1)-min

מהו משפט מנהלי? כל מה שכדאי להכיר

משפט מנהלי אלו כל הכללים אשר חלים על הרשויות ועל אופן ההתנהלות של כל הרשויות המקומיות. בין אם מדובר על עירייה ובין אם מדובר על התנהלות של שר מול אזרח, כל אלה נופלים תחת ההגדרה של משפט מנהלי. תחום המשפט הזה כולל בתוכו היבטים רבים שניתן להתייחס אליהם.

 

הסדרה של היחס בין הרשות לאזרח

בין הדברים הבסיסיים ביותר אשר נקבעים במשפט מנהלי ניתן למצוא את האופן בו צריכה להתנהל כל רשות מקומית מול האזרח, ביחס לתלונות ופניות מכל סוג. כמו כן, ישנה הסדרה בכל הנוגע לאופן בו צריך לנהוג שר בממשלה כאשר הוא מתנהל מול האזרח.

 

הסדרת הפעילות של עסקים ורגולציה

חלק מהותי מהמשפט המנהלי של היום עוסק בנושא של הסדרת הפעילות של עסקים ומתן מענה לרגולציה שלהם. בעזרת סדרה של חוקים ונהלים ישנה אפשרות להתנהל בצורה תקינה מול הרשויות ולוודא כי הכל מתנהל כהלכה.

 

מתי צריך סיוע משפטי עקב ענייני משפטי מנהלי?

כאשר ישנה התנהלות בלתי תקינה של הרשויות, בענייני רגולציה של עסקים או היבטים שונים ביחס בין האזרח לרשויות, יהיה ניתן להיעזר בעורך דין אשר יוכל לספק ייצוג הולם ולוודא כי תוכלו לוודא כי העניינים יסתדרו בצורה הולמת. בעזרתו של עורך דין מומחה תוכלו לוודא כי כל התסבוכת אליה נקלעתם תיפתר בצורה החלקה ביותר.

 

לאור זאת יהיה כדאי לכם לוודא כי אינכם מבזבזים זמן בנושא וזאת כאשר רק תצטרכו לפנות על עורך דין אשר יבין את הצרכים שלכם ויספק לכם מענה שלכם ומקצועי ובכל ההיבטים השונים שניתן להעלות על הדעת. זו תהיה הדרך הנכונה מבחינתכם להתמודד עם הסיטואציה אליה נקלעתם בסופו של יום.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

עורך דין ירושות

עורכי דין לענייני ירושה הם אנשים המטפלים בחוקיות של תכנון ירושה, עיזבון וירושה. הם עוזרים למשפחות לתכנן מראש בכל הנוגע לנכסים ולכספים שלהן. דיני ירושה

קרא עוד »

עו"ד גירושין

בישראל אחת מכל 3 זוגות מתגרש בסופו של דבר לצערנו הרב. זה מה שהסטטיקה מראה לנו וזו המציאות שאנו חיים בה. אנשים מתאהבים, מתחנתים וכאשר

קרא עוד »