פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

רעיון לפטנט

יש לי רעיון לפטנט מה עכשיו?

לכולנו עוברות בראש מחשבות רבות ומגוונות במשך היום, חלק מהמחשבות האלו כוללות תכניות לעתיד, משימות שונות שיש צורך לבצע וזיכרונות מהעבר. מעבר למחשבות הבנאליות האלו, צצים מידי פעם גם רעיונות שונים, חלקם מוצלחים יותר וחלקם פחות. רוב האנשים ייהנו לשחק מעט עם הרעיון שלהם, לפנטז עליו ולבסוף לשכוח אותו ולהמשיך הלאה עם חיי היום – יום שלהם. אך חלק מהאנשים, יבחרו לקדם את הרעיון שלהם הלאה, כדי שבסופו של דבר הם יוכלו להרוויח עליו כסף. על מנת לשמור על הרעיון ולמנוע מאחרים להעתיק או לגנוב אותו, מומלץ להוציא עליו פטנט. הפטנט יכול להגן על הרעיון שלכם ולאפשר לכם להמשיך לפתח אותו הלאה, עד לקבלת המוצר המוגמר. כמובן שלא על כל רעיון ניתן להוציא פטנט, היות והדבר תלוי בהגדרה המשפטית של הרעיון שלכם.

רעיון לפטנט – מה עושים וכיצד מתקדמים?

השלב הראשוני הוא להבחין בין רעיון פרקטי לבין כוונה. כלומר, אם מדובר ברעיון לצלם תמונה מסוימת בזווית מיוחדת או בתפאורה ייחודית, לא ניתן להוציא על כך פטנט. הפטנט יוכל להגן על התמונה שלכם לאחר שתצלמו אותה, אך לא לפני כן, היות ורעיון מסוג זה מביע בסך הכול כוונה. לעומת זאת, מי שיש לו רעיון למוצר מהפכני, יוכל להגן על הרעיון שלו החל מהרגע שהוא יוכל לתרגם אותו להוראות ביצוע מדויקות, גם אם בפועל המוצר עצמו לא נבנה. כלומר, חוק הפטנטים מגן אך ורק על רעיונות שניתן לממש אותם בפועל. על מנת להתקדם הלאה, כדאי להתייעץ עם עורך פטנטים מקצועי ומנוסה, אשר יוכל לייעץ לכם לגבי הפטנט שרלוונטי עבורכם. הוא יוכל לבדוק למענכם האם מדובר על רעיון חדש, האם מדובר על רעיון בר ביצוע וכיצד ניתן לחדד את הרעיון שלכם, כדי להיות כשיר לפטנט. חשוב בשלב הזה לא לספר על הרעיון שלכם לאף אחד, היות וכל אחד יהיה רשאי להעתיק אותו ולהוציא עליו פטנט.

לסיכום, מי שהגה במוחו רעיון לפטנט בר ביצוע, חייב לגשת להתייעץ עם עורך פטנטים מקצועי ומנוסה. בצורה כזו, ניתן יהיה לשפר ולחדד את הרעיון, כדי שיהיה כשיר לפטנט.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: