פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

חקירות פליליות בצבא

חקירות פליליות בצבא

חקירות פליליות בצבא, בדיוק כמו במקרה של חקירות פליליות באזרחות, הן עניין משמעותי שיש לתת לו את תשומת הלב המלאה שלכם. אסור בשום אופן לזלזל בעניין, היות ואתם עלולים למצוא את עצמכם עם כתב אישום, רישום פלילי ואף מאחורי סורג ובריח. לכן לא חשוב במה אתם מואשמים, חשוב קודם כל, להיוועץ בעורך דין צבאי שמתמחה בתחום. לא כולם מודעים לכך, אך חשוב מאוד לקבל ייעוץ משפטי בטרם ההגעה לחקירה במצ"ח, היות והדבר יכול להשפיע על התוצאות של החקירה. חיילים רבים מפחדים להשתמש בזכות שלהם לקבל ייעוץ משפטי, על מנת שלא להיראות אשמים בפני החוקרים. אך למעשה, כדאי להיוועץ בעורך דין, גם אם אתם חפים מפשע, היות ואף פעם אין לדעת לאן החקירה עלולה לקחת אתכם. לכן ברגע שמקבלים זימון לחקירה, יש צורך להרים טלפון לעורך דין צבאי, על מנת לקבל ייעוץ משפטי ואף ליווי בזמן החקירה עצמה.

חקירות פליליות בצבא – נקודות חשובות שכדאי לדעת

קודם כל, חשוב להבין כי זימון לחקירת מצ"ח שוות ערך לזימון לחקירה במשטרה, לכן יש להתייחס לחקירה ולהשלכות שלה בתשומת לב מרבית. עם זאת, כדאי לזכור כי החוק הצבאי שונה מהחוק האזרחי, לכן יש צורך להתייעץ עם עורך דין שמתמחה בחוק הצבאי, היות ורק הוא יוכל להכיר את כל הנהלים, התקנות והחוקים הרלוונטיים. עורך דין אזרחי לעולם לא יוכל להיות בקיא בכל פסקי הדין ובכל התקנות החדשות ביותר, לכן מומלץ שלא לקחת סיכון מיותר, אלא לפנות מראש לעורך דין שמתמחה בתחום. עורך דין ברמה גבוהה יכול למנוע מראש את הגשת כתב האישום, דבר שכמובן מונע כל סוג של רישום פלילי. לכן חשוב שלא להסס ולא לחכות שהעניינים יסתבכו, אלא להתקשר מיד לעורך דין על מנת לקבל ייעוץ משפטי מקצועי כמו שתוכלו לקבל אצל עו"ד לימור ברמלי. כמו כן, חשוב לא לחתום על שום טופס ולא להסכים לשום בדיקה, עד לקבלת ייעוץ מעורך דין.

לסיכום, חקירות פליליות בצבא הן עניין חשוב שיש לתת עליו את הדעת. אם אתם או אדם שקרוב אליכם מוזמן לחקירת מצ"ח, חשוב להצטייד מהר ככל הניתן בעורך דין שמתמחה בדין הצבאי. 

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: