פינחס ספיר 8

נס ציונה

08-95863264

sun - thu: 9:00 - 17:30

דרכון פולני

מי זכאי לדרכון פולני

ישראלים רבים, כפי שאנחנו שומעים וקוראים, מבקשים בשנים האחרונות להוציא אזרחות זרה, כשהדגש הוא על אזרחות של אחת ממדינות האיחוד האירופי. יש לכך סיבות שונות, כאשר ההסבר לכך שהם מחפשים אזרחות מהאיחוד, הוא שמדובר באופציה הפשוטה ביותר, ובמקרים רבים גם הנגישה ביותר עבור ישראלים. 

דוגמא טובה לכך היא האפשרות להוציא אזרחות פולנית. מדינת פולין שינתה במשך השנים את חוק האזרחות, מתוך כוונה לאפשר לאנשים שנולדו בפולין או התגוררו בה וכן באחד מהשטחים שהיו בעבר שייכים לפולין, ליהנות מאפשרות לקבל אזרחות פולנית, אף על פי שהם אינם עוד שייכים למדינה ולא מתגוררים בשטחה. 

למעשה כשבוחנים מי זכאי לאזרחות פולנית, מגלים לא מעט קבוצות ואנשים. החל מאנשים שנולדו בפולין או בשטחים שהיו שייכים לפולין בעבר, ועזבו אותה במהלך השנים. כמו כן, הצאצאים שלהם זכאים לאזרחות פולנית. המדינה גם מספקת אזרחות למי שחי בשטח המדינה בתקופה הקומוניסטית ונאלץ לעזוב או הוכרח לוותר על האזרחות שלו. 

כיצד בוחנים מי זכאי ומי לא?

אם אתם לא בטוחים האם אתם זכאים לקבל אזרחות פולנית, מוטב שתפנו אל גורם מוסמך, קרי עורך דין כמו עמיחי זילברבג או גורם אחר שמטפל בנושא. אתם יכולים לבדוק איתו האם אתם עונים על הדרישות, במידה וכן, אפשר להיכנס לתהליך של בקשה לקבלת אזרחות, ותוך זמן לא ארוך תוכלו לקבל דרכון ואזרחות פולנית. 

צריך לומר, לא חייבים להתגורר בפולין, לא צריך לוותר על אזרחות ישראלית, אין צורך לעשות צבא בפולין ולמעשה החובות שלכם הם מינימאליים. זאת בזמן שהיתרונות והזכויות שאתם נהנים מהם בזכות דרכון פולני ובזכות האזרחות הפולנית, הם רבים ואתם תוכלו ליהנות מהם ללא הפסקה וללא מגבלות על פי הצרכים שלכם. 

 

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

עורך דין ירושות

עורכי דין לענייני ירושה הם אנשים המטפלים בחוקיות של תכנון ירושה, עיזבון וירושה. הם עוזרים למשפחות לתכנן מראש בכל הנוגע לנכסים ולכספים שלהן. דיני ירושה

קרא עוד »

עו"ד גירושין

בישראל אחת מכל 3 זוגות מתגרש בסופו של דבר לצערנו הרב. זה מה שהסטטיקה מראה לנו וזו המציאות שאנו חיים בה. אנשים מתאהבים, מתחנתים וכאשר

קרא עוד »