תביעה ייצוגית/הגשת תביעה ייצוגית

תביעה ייצוגית

כל תובענה ייצוגית היא שונה – כאשר חלקם נפתרים תוך חודשים, בעוד שלאחרים עשויי לקחת מספר שנים. באופן כללי, רוב התביעות הייצוגיות נמשכות בין שנתיים לשלוש שנים , למרות שחלקן עשויות להימשך זמן רב יותר, במיוחד אם קיים ערעור על פסיקת בית משפט.

תביעה ייצוגית – הגשת תביעה ייצוגית

חברות מסוימות עשויות לבחור להסדיר תובענות ייצוגיות יחסית. זה יכול להיות נכון במיוחד במקרים בהם מדובר בהאשמות מביכות על התנהגות לא נכונה של חברות, או כאשר אין ספק כי המוצר או השירות של החברה היו פגומים או מטעים, וכתוצאה מכך פצעו מספר רב של אנשים.

דוגמה לתביעה ייצוגית |

באפריל 2013, לקוח שרכש את ערכת החלקת השיער של Suave, הגיש תביעה ייצוגית נגד יוניליוור, יצרנית המוצר, בטענה כי החברה לא הצליחה להזהיר את הלקוחות כי המוצר מהווה סיכון בלתי סביר לפגיעה בשיער ובקרקפת.

החברה הסכימה להסדיר את התביעה הייצוגית פחות משנה לאחר מכן בפברואר 2014, אולי מבקשת להימנע מהפרסום השלילי ומתשומת הלב הלא רצויה הקשורה לטענות הכלולות בתביעה.

בקצה השני של הספקטרום, התביעה הייצוגית שהוגשה לאחר שפיכת הנפט של אקסון ולדז ב -1989 נמשכה כמעט 20 שנה לפני שחברי הכיתה קיבלו סוף סוף 2.5 מיליארד דולר בתשלומי הסדר בדצמבר 2008. הוגשו ערעורים מרובים בתביעה הייצוגית, אשר בסופו של דבר עלה עד בית המשפט העליון של ארצות הברית.

מתי תצטרכו לנקוט בפעולה? |

כאשר התיק של הגשת תביעה ייצוגית מתיישב: כאשר התביעה מסתדרת, יתכן שתידרשו למסור טופס באופן מקוון או באמצעות הדואר לקבלת פיצוי מההסדר. ברוב המקרים, תקבלו הודעה על ההסדר באמצעות דואר אלקטרוני או באמצעות דואר רגיל.

אם המקרה הוא עוולה המונית? |

חשוב לזכור שתביעות ייצוגיות דרך עורך דין תביעות ייצוגיות שונות מתביעות נזיקין המוניות. במקרה של תביעות נזיקין המוניים, כל אדם שנפגע צריך להגיש את התביעה שלו כדי לקבל פיצויים.

מקרי נזיקין המוניים כוללים לעתים קרובות מוצרים תרופתיים מסוכנים או מכשירים רפואיים פגומים, כמו שתלים בירך או תוספות רשת כירורגיות. בדקו אחר כל תביעה שקשורה בשמכם.

דיני נזיקין כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גרים בבאר שבע וזקוקים לעורך דין תביעות ביטוח? יש רק אחד ויחיד!
חברת הביטוח מנצלת את חוסר הידע של האזרח הפשוט בנבכי התביעות וכך הם חוסכים כסף רב בכל שנה. התנהלות זו...
קרא עוד »
מרץ 15, 2021
עורך דין בנתניה – כך תדעו אל מי לפנות
מעוניינים למצוא שירותיו של עורך דין בנתניה אשר יסייע לכם להתמודד עם התסבוכת המשפטית שלכם ולעשות זאת...
קרא עוד »
מרץ 06, 2021
עורך דין תאונות עבודה
תאונות מצערות במקום העבודה עלולות להשפיע על כושר העבודה, להביא לכדי מצב של נכות ולהשפיע במידה רבה על...
קרא עוד »
אפר 03, 2021